Brutalne wprowadzanie porządku

19 kwietnia 2013, 00:12 · Bon Voyage

Nie podoba mi się nagle i brutalnie uskuteczniany sposób robienia tu porządku. Już nie chodzi o głupiego repa, ale o gwałtowne zamykanie tematów.

Na przykład mój temat o bananach z argumentem- google nie razi, który jest dla mnie co najmniej absurdalny. Akurat w tym przypadku razi, bo odsyła mnie na fora, na których pisane są także teksty typu "google" i tu się błędne koło zamyka. Zamknięcie tematu z ofiarami w Bostonie. Dlaczego? Mało ważne wydarzenie? To o nim mówiono w moim liceum i pewnie nie tylko w moim, a nie o kolejnym durnym temacie typu Minecraft albo miliardowy temat o siłce i kaloryferku, których egzystencja nadal by się powielała, gdybym wcześniej o tym nie napisał (tj. tylko Minecraft). Tematy tego typu zamykane bo tak, podczas gdy plaga tematów o YouTube nadal ma prawo bytu i nic się z tym nie robi. Chyba lepiej pisać na forum, gdzie czasem może pojawić się jeden, lekko odstający temat, aniżeli miliardowy temat jednego typu (YouTube, Minecraft) i to nie jest akurat podważanie czyjegoś autorytetu, tylko opinia konsumencka.

0 △|▽


  Komentarze (9):


  Krągły Michaś
  19 kwietnia 2013, 00:29

  Ta. Ogólnie tragedia w Bostonie to dość spore pole do rozmów na temat ogólnie terroryzmu dzisiejszego itd., wiadomo, że nikt nie będzie dyskutował o faktach wybuchu. Dzisiaj został zamknięty mój temat "na co wydać kafla", w zasadzie przyczyny nie było. Tylko tyle, że ludzie brną za mną jak za Forestem Gumpem i sama odpowiedź na moje pytanie. Ilość odpowiedzi i tak mi wystarczyła, ale nie wiem czemu czasem są zamykane takie tematy, a czasem nie, i przyczyny za bardzo nie widać, w dodatku zero naruszania regulaminu z mojej strony.

  0 △|▽


   smutna żaba
   19 kwietnia 2013, 15:07

   @kapioza:

   To właściwie o czym teraz można rozmawiać w OT?

   0 △|▽


    Alijaa
    21 kwietnia 2013, 11:50

    O konkretach.

    0 △|▽


     Żoolwik
     21 kwietnia 2013, 12:03

     Sami do tego doprowadziliście a teraz płaczecie, że źli moderatorzy zamykają tematy. Chcecie trollować? Nie macie życia, pryszcze na twarzy i żadna dziewczyna nie chce do was podejść na mniej niż 30 metrów? Szkoda, ale nikogo to nie obchodzi. Idźcie się powiesić, a nie zaśmiecajcie internet swoją obecnością. Wasz trolling jest słaby i nudny - wkurzający, a nie śmieszący. Zakładaliście durne tematy o butkach z kebabami, nagrywaniu hip-hopu i innych pseudo-śmiesznych rzeczach.

     Nic dziwnego, że moderatorzy są przewrażliwieni i usuwają każdy temat, który może nosić znamiona trollingu albo być podstawą do wielkiej kłótni czy wrzasków na tle nienawiści - tak Karma, to do Ciebie i tematu o Bostonie. Jesteście jak dzieci, które mazały i niszczyły wszystko w mieszkaniu, a teraz dziwią się, że kiedy chcą poczytać książkę to stoją nad nimi rodzice i pilnują, żeby niczego nie zniszczyły.

     Ogarnijcie się to i moderatorzy trochę wyluzują.

     Jedyne do czego mam zastrzeżenie to długość knebli i ilość straconej reputacji. Taki Hawai ma knebla, traci 5 repa, wraca i zakłada nowy temat. Uważam, że przy recydywie reputacja powinna być zerowana.

     __

     1 △|▽

     • Alijaa (+1)

     smutna żaba
     21 kwietnia 2013, 12:44

     * Nie obrażaj rozmówców.

     <

     W obu tych przypadkach zostało użyte słowo "idiota" ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Niepe%C5%82nosprawno%C5%9B%C4%87_intelektualna_w_stopniu_znacznym ). Słowo jest to powszechnie uważane za obraźliwe i myślę, że traktowanie rozmówcy, jakby był na zerowym poziomie intelektualnym nie jest zgodne z powszechnymi zasadami etyki. Jeśli w/w posty umknęły uwadze moderatora to proszę o reakcję, a jeśli zostały specjalnie pominięte to proszę o wyjaśnienie. Przecież zostały złamane zasady pisania postów.

     3 △|▽

     • Thalia Grace (+1): też uważam to słowo za obraze.
     • Starek (+1): Dzięki.
     • Echoriath (+1): Dzięki.

     Starek
     21 kwietnia 2013, 12:50

     a ja uważam, że temat o bostonie(choć nie wiem w jakiej formie on powstał) mógł być podłożem dla sporej dyskusji o terroryzmie, o teoriach spiskowych, bo i te się pojawiły czy o odcinku family guya który niby przewidział to co się wydarzyło(beka).

     Ja sobie nie raz też potrolujje wchodząc do tematów i pisząc nadmiernie sarkastyczne teksty, czy też skrajnie głupie i jakoś nie interesuje mnie czy dla kogoś to jest śmieszne xD robię to dla siebie.

     "Idźcie się powiesić, a nie zaśmiecajcie internet swoją obecnością."

     i vice versa. Nie masz prawa nikomu dyktować czegokolwiek.

     off-top na każdym innym forum jest właśnie do luźnych rozmówek na każdy temat nawet o budkach z kebsami, w karczmie tego robić nie można przez to jacy ludzie tam piszą i co. Mamy rozmawiać o tematach poważnych? Rozmowy o religii polityce czy nawet te ostatnie np. o aborcji prowadzą do sporej różnicy zdań a potem do nieraz niemiłych kłótni, byłem nie raz świadkiem takich rzeczy.

     Zastanówmy się więc jakie tematy mają prawa bytu na obecnym forum.

     O grach np. minecraft. league of legends

     manga anime, klub książki, muzyka.

     youtube

     pseudoważnepoważne tematy

     Czyli sporo rzeczy na które nie wszyscy chcą pisać.

     c.d.n bo spadam grać w kosza.

     0 △|▽


      smutna żaba
      21 kwietnia 2013, 12:54

      Brałem udział w wielu tematach o religii i jak do tej pory każdy kończył się tak samo. Spory, kłótnie etc. Oczywiście znajdą się ludzie, z którymi można poprowadzić zdrową wymianę zdań, jednak są to zbyt nieliczne przypadki, żeby racja bytu takiego tematu została zachowana.

      0 △|▽


       dark hunted ghost
       21 kwietnia 2013, 14:30

       Wszystkie kontrowersyjne tematy, jak te o religii czy polityce, nie powinny mieć prawa bytu na tymże forum, tak jak Komilll stwierdził, każdy z nich to temat-bomba, prędzej czy później ludzie będą łapali się za gardła, byleby udowodnić swoją racje.

       0 △|▽


        Alijaa
        21 kwietnia 2013, 14:36

        No i co w tym złego? Właśnie to jest takie fajne w Off-Topicu. Te emocje, te ostre wymiany zdań. Dla mnie spoko, dopóki nikt sie nie obraża, bo jednak granica musi być.

        0 △|▽