Moderacja to przymus?

7 kwietnia 2013, 11:50 · Banashe

W ogóle to brzmisz jakby twoja moderacja była jakimś twoim przymusem, a przecież możesz z kimś porozmawiać na ten temat, że masz trudno, że się nie wyrabiasz.

Zły Patryk albo Thinker to chyba też są ludzie i mam wrażenie, że zrozumieją twoją sytuację. Ty rezygnujesz z moderatora, wchodzi ktoś inny, kto naprawdę wie co tutaj się dzieje, nie jakiś wykwalifikowany magister z dyplomem forumoznastwa bez żadnej praktyki. Czy to jest taki zły pomysł? Ostatnio zostało wybranych trzech modów. Nomirek, Qriry, Achaja, a z tego co widzę to tak naprawdę w OT nic się nie ruszyło.

6 △|▽

 • Share (+1): +1
 • Bon Voyage (+1)
 • Fatus (+1)
 • Alijaa (+1): +
 • Thomas Ward (+1)
 • Iksio (+1)

Komentarze (16):


Alijaa
7 kwietnia 2013, 11:57

Masz racje. Chociaż w sumie Nomirek jest zauważalny, jakby nie patrzeć to stara się ogarnąć Karczmę. A Qriry robi to co należy do jego obowiązków - zamyka i kasuje tematy. I tyle...

0 △|▽


  Thomas Ward
  7 kwietnia 2013, 12:04

  Nikt nie każe Ci być moderatorem czy na panelu kontaktowym, jak się nei wyrabiasz poświęć się tylko panelowi/moderowaniu.

  0 △|▽


   smutna żaba
   7 kwietnia 2013, 12:09

   Zgadzam się ze zdaniem Świgi, ale nie możesz wiedzieć czy nie ma obowiązku być moderatorem. Może jest to jeden z jej obowiązków, jeśli jest MG. Płacą to się zajmuje tym co trzeba.

   1 △|▽

   • Thomas Ward (+1)

   Thomas Ward
   7 kwietnia 2013, 12:16

   Może poprosić o zluzowanie czy zmianę zakresu pracy,

   0 △|▽


    smutna żaba
    7 kwietnia 2013, 12:21

    To już prędzej. :)

    0 △|▽


     Bon Voyage
     7 kwietnia 2013, 12:23

     Nomirek akurat zajmuje się wyłącznie Karczmą i wielka chwała mu za to. Ogarnął jakoś dział, jest doświadczony, nie sypie kneblami dookoła, przy czym można z nim normalnie i na spokojnie porozmawiać, co chyba czasem niektórym moderatorom tego brakowało i dawali knebla w połowie dyskusji, najczęściej nie za brak pohamowania i kultury tylko raczej za lepszą argumentację, ale po nickach wymieniać nie będziemy, bo od razu będzie podważanie autorytetu. Qiriry wykonuje swoją pracę, ale akurat z nim nie można porozmawiać, bo założycielem tematu jest Angie.

     1 △|▽

     • Alijaa (+1)

     Alijaa
     7 kwietnia 2013, 12:26

     Ale co za rożnica kto jest założycielem tematu. Idąc tym tokiem nikt oprócz Angie tu sie nie powinien wypowiadać. Jest też duzo pytan do Qrirego i on też sie zajmuje off topem.

     0 △|▽


      Bon Voyage
      7 kwietnia 2013, 12:29

      Angie napisał(a):

      Oriry się nie wypowiada, bo ja jestem założycielką tematu. Więc jeśli macie pretensje, że nie ma tu moderatora, to tylko do mnie proszę.

      Popieram Twoje zdanie, ale powtarzam tylko słowa Angie, chociaż sam i tak nie rozumiem, co to za różnica. :P

      0 △|▽


       dark hunted ghost
       7 kwietnia 2013, 14:02

       @kapioza:

       Angie napisała, zażalenia dotyczące określonych osób pełniących te stanowiska nie będą rozważane publicznie, mówiąc pokrótce - na panel z tym.

       0 △|▽


        Alijaa
        7 kwietnia 2013, 14:22

        Tu nie chodzi o zażalenia i skargi, o zwalanie kogokolwiek ze stołka. Tylko o motywacje do... cieżko mi dobrać słowa... większego konaktu z graczami, albo odpuszczenia i zajęcia się jedną rzeczą. Bo przecież nic na siłe, prawda? A żaden moderator nie robi nic złego, żeby zaśmiecać panel bezpodstawnymi skargami.

        0 △|▽


         dark hunted ghost
         7 kwietnia 2013, 14:33

         Nie wypowiem się w kwestii zażaleń, bo sam mam kilka.

         No tak, ale to wyszło z inicjatywy Angie. Qriry porządkuje tematy, z tego co widzę, wypełnia swoje obowiązki. A czemu się nie wypowiada, tego nie wiem.

         0 △|▽


          Angie
          7 kwietnia 2013, 16:49

          @kapioza:

          Jak słusznie zauważył Dark Hunted Ghost Oriry wypełnia swoje obowiązki. I serdecznie mu jestem za to wdzięczna.

          Ale...

          Tak się przypadkiem złożyło, że jestem tu (w Off Topie, nie wspominając o dojrzałym wieku na samej Grze) nieco dłużej a i szarżę mam wyższą, więc to moje zdanie liczy się tu najbardziej xD

          OK. To było niezupełnie poważnie.

          Niemniej faktem jest, że moje uprawnienia są nieco szersze i dlatego po prostu biorę na siebie odpowiedzialność za wszelkie błędy i wypaczenia oraz za podjęcie ewentualnych środków naprawczych.

          Jak już macie kogoś nie kochać, to niech to będę ja :)

          Czy takie postawienie sprawy Was zadowala?

          Jeśli natomiast chcecie porozmawiać z Qrirym, postaram się go namówić do odwiedzenia tematu.

          Zasada podstawowa jednak pozostaje bez zmian - żadnych skarg, żali o niesłusznego knebla czy zamknięcie tematu.

          Od tego jest Panel.

          I jeszcze słowo wyjaśnienia.

          Aliya napisał(a):

          @Dark Hunted Ghost:

          Tu nie chodzi o zażalenia i skargi, o zwalanie kogokolwiek ze stołka. Tylko o motywacje do... cieżko mi dobrać słowa... większego konaktu z graczami, albo odpuszczenia i zajęcia się jedną rzeczą.

          Nie wiem ilu z Was jest świadomych tego, że bycie MG to praca, a nie dobrowolna, praktycznie nielimitowana w żaden sposób czasowo, nieprzymusowa funkcja, jak w przypadku MC. A praca ma to do siebie, że przełożony przydziela obowiązki (i bywa na tyle paskudny, że oczekuje, że zostaną spełnione. Całkiem bezpodstawne to oczekiwanie, nieprawdaż? :P)

          Niech więc będzie jasne, że odpuścić ani sobie, ani Wam zwyczajnie nie mogę xD

          0 △|▽


           dark hunted ghost
           7 kwietnia 2013, 16:57

           Nie da się skrócić jakoś tego mojego nicku? DHG/Dark? Boli mnie czytanie swojego długiego nicku, jeszcze pogrubionego. ;f xD

           No, jak widać da się przejść na jakiś kompromis. Choć jestem ciekaw, jak długo wytrzyma w praktyce ta zasada, że wszelkie skargi mają lecieć na panel, a nie w tym temacie. Ale myślę, że właśnie o to nam chodziło - By Qriry również wypowiadał się w tym temacie. Wszak i on jest moderatorem działu, którego tyczy się temat, nie wierzę, by nie miał niczego od siebie do dodania, a i gracze zadają wiele pytań właśnie do niego (A to, że połowa to pytania a'la "Czemu ten temat został zamknięty?", to tam... :P ).

           0 △|▽


            Alijaa
            7 kwietnia 2013, 17:06

            A to przepraszam, zwracam honor. ;)

            1 △|▽

            • Bon Voyage (+1): ja tez

            Krągły Michaś
            7 kwietnia 2013, 17:13

            A nie lepiej będzie jeżeli tutaj będziemy prócz panelu roztrząsać "dlaczego ten temat został zamknięty", żeby doskonalić zasady działu ku kompromisowi? Bo na panelu jedna osoba się dowie, a tutaj cała aktywna część działu będzie wiedziała, co robi źle. Chociaż obecnie nie przychodzi mi do głowy żadna sytuacja taka, którą teraz powinniśmy roztrząsać.

            0 △|▽


             dark hunted ghost
             7 kwietnia 2013, 17:16

             Przydałoby się ostatecznie ustalić punkt regulaminu dotyczący wszystkich wątków "Polajkujcie, dam plusa". Nadal jest spore grono osób, które tego nie rozumie.

             0 △|▽