Kogo wybierają na moderatorów?

7 marca 2013, 14:45 · Krągły Michaś

Kogo wybierająna moderatorów? Osoby, które mają niecałe 500 postów, a rep nabity na lootach i na tym, że jest się wysoko. Pierwszy raz na forum widzę Achaje a tutaj Moderator. Bezsens totalny.

Ludzie introwertyczni, albo tacy, którzy po prostu mało się wypowiadają z reguły idealnymi obserwatorami i dobrze nadają się do swojej roli. Ktoś, kto jest tu dobrze znany i lubi się ze wszystkimi powinien być wg Ciebie moderatorem? Achaja akurat jest dość znana w Margo, Angie np. wcześniej nie była. Dobrze się sprawdza, nie spoufala się z nikim, taka osoba jak ja np. albo Ty z góry jest zła, bo podświadomie kierujemy się subiektywnymi odczuciami, które wpływają na naszą pseudo-obiektywną opinię.

@Góra - Sposobów jest wiele, system jest jeden. W zasadzie pieniądz w internecie to najprostszy e-kapitalizm.

0 △|▽


  Komentarze (8):


  dark hunted ghost
  7 marca 2013, 14:56

  To był jedynie przykład.

  Imo staż ma znaczenie, jak już mówiłem, wzięłabyś na tak odpowiedzialne stanowisko osobę, która dopiero oswaja się z grą, ewentualnie taką osobę, co do której nawet nie można być pewnym, że pozostanie jakoś długo w tej grze?

  Also, według tego, nic nie ma znaczenia. :D

  Co ma ilość postów do tego?

  Co ma ilość reputacji do tego?

  Cóż, do każdego z tych elementów można się doczepić i każdy może okazać się nieodpowiedni jako kryterium wyboru moderatora. Jak więc go wybierać?

  @Krągły Michaś:

  Wyczuwam relatywistycznego Michasia. xD

  0 △|▽


   Alijaa
   7 marca 2013, 14:59

   A co forumowicze mają po takich idealnych obserwatorach?

   @up

   Szczerze? Najlepiej po znajomości. ;)

   0 △|▽


    dark hunted ghost
    7 marca 2013, 15:03

    Znajomość... ale nie sądzisz, że przez to wielu lepiej nadających się osób do takiej roli, nie zostanie nawet wziętych pod uwagę? :D

    Jak już mówiłem - do wszystkiego można się przyczepić. ;)

    Also, myślę, że "idealni" obserwatorzy na pewno będą wydawać bardziej obiektywne wyroki.

    0 △|▽


     Aryan
     7 marca 2013, 15:04

     Ci "obserwatorzy" zazwyczaj nie znają forum, bo z takiego obserwowania nic nie wyciągną.

     0 △|▽


      dark hunted ghost
      7 marca 2013, 15:08

      Z czynnego udzielania się na forum także nie wyrośnie z nich świetny moderator, bo takie udzielanie się sprzyja rozwijaniu relacji między ludźmi, a co za tym idzie - poznawaniu nowych osób. A później spróbuj ocenić jak najbardziej obiektywnie winę swojego kumpla... oczywiście, nie przeczę, są osoby, które by tak potrafiły, myślę, że sam nie miałbym z tym wielkiego problemu, ale jest też spora część osób, która mogłaby "pójść na ugodę".

      A zresztą, czemu mnie się pytasz, jak to Karma dokładniej poruszył tą sprawę. :D

      0 △|▽


       Krągły Michaś
       7 marca 2013, 15:09

       To, że nie piszą nie znaczą, że nie znają forum.

       0 △|▽


        smutna żaba
        7 marca 2013, 16:30

        Nie znam się , ale zwykle to się zamyka tematy, a dopiero po pewnym czasie przenosi do kosza, przynajmniej tak zawsze było, gdy patrzyłem na pracę moderatorów. Tutaj natomiast temat zaraz po zamknięciu został przeniesiony.

        Poza tym nie został podany powód zamknięcia tematu. Fakt, że istniał poprzedni zamknięty temat nic nie zmienia, ponieważ tam również nie został podany powód zamknięcia. Rozumiem, że użytkownicy forum są inteligentni, ale czasami warto ich uświadomić, dlaczego dany temat został zamknięty.

        @Krągły Michaś:

        Mnie tam lotto kto jest modem, o ile dobrze wypełnia swoje obowiązki i mi nie wadzi. Natomiast myślenie typowego Polaka "dlaczego on ma, a ja nie mam", jakoś mnie nie dręczy. Może faktycznie dana osoba zasłużyła sobie na ten urząd. Wystarczy pogratulować i tyle. Znając życie i tak nie masz większego wpływu na decyzję wyboru moderatorów.

        0 △|▽


         dark hunted ghost
         7 marca 2013, 18:56

         Tobie każdy mod wadzi... :D

         Bo nie mamy większego wpływu na wybór moda. Ale nadal warto wiedzieć, na jakiej zasadzie wybierany jest moderator.

         0 △|▽