Limity reputacji

8 stycznia 2014, 14:37 · Cornelia

(...)

Co do reputacji, jeszcze nie da się Jej zmniejszyć, ale to pewnie kwestia czasu.

Jakieś opinie?

Od dawna mam zastrzeżenia co do braku limitu reputacji w Naszych Zdjęciach i szczerze mówiąc, to szkoda, że działanie co do zmiany zasad tematu zostało podjęte tak późno, bo jak sama zauważyłaś - działy się w nim rzeczy niepojęte.

Najbardziej dziwi mnie limit w tematach, w których gracze wykazują się swoimi zdolnościami artystycznymi (rysowanie, fotografowanie, pisanie) w Publicystyce, a brak limitu w NZ...

Właśnie przez Nasze Zdjęcia reputacja stała się zwyczajnie śmieciowa, bo nabijać można ją do woli, 5 stron mija pędem błyskawicy.

A już szczytem były minusy przydzielane graczom przez Moderatorów, a nawet MG pod tytułem "spokojnie z tą reputacją", "bez przesady, tyle repa za foć", gdy zdjęcie zdobyło zbyt wysoką ocenę. Skoro sami odbierali to jako problem, to dlaczego nikt nic z tym nie zrobił wcześniej?

Nie rozumiem dlaczego podjęcie decyzji co do wprowadzenia limitu jest takie trudne, jeśli to możliwe, to proszę, oświećcie mnie.

0 △|▽


  Komentarze (18):


  Milekapia
  8 stycznia 2014, 14:43

  To po co jest NZ jak nikt nie może wyrazić swojego zdania na temat czyjegoś wyglądu ? Teraz już całkiem temat zejdzie na psy .

  @Shuurei

  Garstka graczy chciała zakazu komentowania,i zmiana . Może warto zapytać większa ilość graczy jakaś demokracja chyba jest . Lepiej wprowadzić limit niż blokować komentarze.

  @Dół

  Jednak to nie będzie czytelne i spore zamieszanie . Jednak mi się wydaje ze zakaz komentowania jest bez sensu . A co maja powiedzieć ludzie co dopiero chcą ocenić czyjeś zdjęcie a nie chcą dodawać zdjęcia ? Wcześniej było "Post do oceny " To teraz będzie to komentarz . I knebel ?

  0 △|▽


   Zabiłem Mansona
   8 stycznia 2014, 14:45

   Reputacja na tym forum warta jest lizania nogi bezdomnego, ale tak, masz rację co do publi i zdjęć.

   @up

   Fakt.

   Czy nie mógłby zatem powstać osobny temat od komentarzy do tematu "Nasze zdjęcia"? Limit reputacji na 0 i voila. Ten brzydki, ten ładny, ten kradnie, ta za duży dekolt, a wszystko to w granicach zdrowego rozsądku.

   0 △|▽


    Katherine
    8 stycznia 2014, 14:50

    Staram się ją zmienić, ale to nie ode mnie zależy.

    Rozmawiałam z Salemem odnośnie przywrócenia Reputacji 1-3, ale na wszystko trzeba czasu. Tak, więc cierpliwości.

    Niestety, nie mogę wyłączyć w NZ reputacji, na razie musi zostać tak jak jest.

    Dlaczego tak późno? Bo od niedawna przejęłam Dział OT i dopiero teraz, mogę coś z tym zrobić.

    Wcześniej tylko pomagałam, ale dowództwo miał ktoś inny.

    Mam nadzieje, że uda mi się zrealizować przywrócenie limitu reputacji w NZ.

    Trudne, nie trudne, ale na wszystko trzeba czasu. Tak, więc spokojnie, niedługo się okaże, jak będzie dalej.

    @Milekapia:

    @rowan:

    Zastanawiałam się nad tym, by zrobić osobny temat z komentarzami, ale doszłam do wniosku, że będzie to samo, co wcześniej w NZ, więc jaki to ma sens, by ustalać Nowe Zasady?

    0 △|▽


     Milekapia
     8 stycznia 2014, 15:52

     To zdając limit komentarzy a raczej zakaz. A wprowadzić limit reputacji . Jaki sens dodwać zdjęcie skoro nikt nie wypowie się na jego temat . A chyba po to są dawane zdjęcia. Zmiana na "minus" . Limit ma prawo bytu , i wprowadzając zmiany raczej ważne jest barnie zdania innych. A nie jak teraz to miało miejsce garstka ludzi chce zmian i ona są. Gdzie sens???? Kilka osób ma tak wielką moc by decydować za tysiące graczy ?

     0 △|▽


      Cornelia
      8 stycznia 2014, 16:04

      Chyba w takim razie nie wiesz, że kiedyś też nie było możliwości komentowania zdjęć, na samym początku. Wprowadzenie komentarzy było najgorszą z możliwych opcji w tym temacie, bo albo wychwalano przez dwie kolejne strony czyjeś zdjęcie, albo ganiono kogoś za nietypowy wygląd.

      Przyznam, że ja również pozwoliłam sobie na parę komentarzy w temacie, ale w przeciwieństwie do niektórych - nie obrażałam w nich nikogo.

      Dodatkowy temat z komentarzami do Naszych Zdjęć chyba wszyscy wiemy jak skończy - będzie tylko ciągiem dalszym podłych tekstów/ ślinotoku napalonych nastolatków.

      rowan: Nie, nie. Kiedyś nie można było w ogóle pisać postów z komentarzami, w których nie było załączonego zdjęcia - czyli Shuurei wróciła do korzeni, jeśli chodzi o zasady tematu.

      3 △|▽

      • Jose de Tuasi (+1)
      • Arsenicum (+1)
      • Nomirek (-1): Ogarniesz się kiedyś? Nudzisz.
      • Elited (+1)
      • Krągły Michaś (+1)

      Zabiłem Mansona
      8 stycznia 2014, 16:38

      Myślę, że mówisz o czasach kiedy cały "komentarz" można było zapisać w ocenie, stąd nie było potrzeby wprowadzania komentowania w postach. :)

      0 △|▽


       Lanseruś
       8 stycznia 2014, 16:41

       Kilka ludzi chce zmian? Tak się składa, że na Nasze Zdjęcia narzekało multum graczy.

       @Shuurei:

       Ogólnie myślę, że dobrze postąpiłaś zakazując komentarzy w tym temacie. Pamiętam, że kiedyś był limit reputacji 1 i ilość komentarzy była znikoma. Z reguły post bez zdjęcia był równoznaczny z otrzymaniem minusa z dopiskiem ,,spam''.

       Zastanówmy się najpierw do czego temat służy. Osoba, która ma chęć pokazania tego jak wygląda w życiu realnym wkleja do tego tematu zdjęcie i jestem święcie przekonany, że nie zależy tej osobie na komentarzach ze strony ludzi, których tak naprawdę nie zna. Choć nie każda osoba ( głównie chodzi o panie :D) ma taką psychikę, żeby nie przejmować się opinią innych, a jeżeli ktoś chce rzucić jakimś marnym tekstem do osoby, której nie zna to może to zrobić w +/- jak tak bardzo mu zależy, bo naprawdę jak zobaczyłem jeden komentarz, którego może lepiej nie będę cytować to, aż nie wiedziałem czy płakać, czy się śmiać.

       Ogólnie zmiana jak najbardziej jak tak, a jak nie przestraszyłaś się zapytać Salema o NZ to możesz też od czasu do czasu poprosić, żeby przywrócił stary system reputacji, bo gdyby nie jego zmiana to nie byłoby tych problemów. :D

       0 △|▽


        Darkuś
        8 stycznia 2014, 17:23

        A już szczytem były minusy przydzielane graczom przez Moderatorów, a nawet MG pod tytułem "spokojnie z tą reputacją", "bez przesady, tyle repa za foć", gdy zdjęcie zdobyło zbyt wysoką ocenę.

        Jeśli o tego posta chodzi

        http://prntscr.com/2hl3jh

        to

        http://prntscr.com/2hl1vj

        WYDAJE mi się więc, że minus od Salema czy Nomirka to raczej troszkę humorzaste minusy. Na przekór Twoim. Tak troszkę żałośnie to wygląda teraz :(

        ___

        2 △|▽

        • Fatus (+1): Niby Darken, a tak mądrze. :*
        • Nomirek (+1): Mój panie. Tak mądrze gadasz.

        Krągły Michaś
        8 stycznia 2014, 17:26

        Ja nie rozumiem po co to zmienianie zasad.

        Czemu karamy tematy a nie graczy? Po co zakazywać komentarzy w NZ? Nie lepiej ukarać tych, którzy obrażają innych, często w wulgarny sposób, co na pewno podpada pod jakiś aspekt?

        Tak samo jak blokowano tematy, w których mogły powstawać kłótnie. W małym stopniu to codzienność, a jak ktoś zanadto się unosi i zaczyna zmieniać tor rozmowy w objeżdżanie drugiej osoby - wtedy ukarać. Wynikiem braku takich działań jest obecna kondycja OT, pomijając sprawę nowego systemu repki.

        1 △|▽

        • Jose de Tuasi (+1)

        Darkuś
        8 stycznia 2014, 17:28

        Karanie ludzi za negatywne komentarze mijałoby się troszkę z celem, bo zostałyby same komentarze, w których wychwalać się będzie śliczności, piękności i... inne.

        0 △|▽


         Zabiłem Mansona
         8 stycznia 2014, 17:30

         Dobrze że do metalowej rzadko MG zaglądają, życie na krawędzi B'))))

         0 △|▽


          Krągły Michaś
          8 stycznia 2014, 17:30

          Mam na myśli typowe eufemizmy i oczernianie na 5 linijek jak to niektórzy frustraci tam robili regularnie ostatnio (nie podaję ników nawet).

          0 △|▽


           awesome jaki pro
           8 stycznia 2014, 17:30

           Rowan? x'D

           0 △|▽


            Darkuś
            8 stycznia 2014, 17:31

            Ciii, bo zajrzą.

            @Elited:

            Skrajne przypadki są po obu stronach. Tylko za pozytywne, ociekające miodem i różowym lukrem posty nie wypada kneblować.

            0 △|▽


             Zabiłem Mansona
             8 stycznia 2014, 17:31

             Nigdy nie rozpisuję się na 5 linijek, jestem czysty xDD

             lewak

             0 △|▽


              Krągły Michaś
              8 stycznia 2014, 17:33

              No tu już jak w życiu - pozytywy się lepiej przyjmują, nic na to nie poradzisz. Negatywy w dobrym smaku.

              0 △|▽


               Zabiłem Mansona
               8 stycznia 2014, 17:40

               Nie ma negatywów w dobrym smaku, bo zawsze zostaje "niesmak" gdy poddamy kogoś krytyce. xD

               0 △|▽


                Katherine
                10 stycznia 2014, 21:48

                Ktoś chętny przejąć temat? Tylko musi być dobrze opracowany :)

                0 △|▽