Etyka gracza

26 stycznia 2013, 21:57 · dark hunted ghost

Dajcie mi gdzieś tą etykietę gracza, bo mnie szlag trafi zaraz, że szukam i szukam i nie mogę znaleźć. Typowy DHG.

Dobra, idziemy na żywca, mając nadzieję, że jednak nie złamię tego punktu.

1. Tak jak ErasuS zauważył, tematy okazjonalne. Tam zobaczą ufo, już będzie "Ufo w [wpisz nazwę kraju]", tu nadchodzą święta, będzie tysiąc tematów "Co dostaniecie na gwiazdkę?/Gdzie spędzicie święta?/Co będziecie porabiać w święta?". No ile można, jeden temat, zawierający w sobie wszystkie te bzdury, wystarczy.

2. Punkt ściśle związany z pierwszym. Czyli tworzenie kolejne sto tematów odnośnie czegoś, co można by zawrzeć w jednym, ogólnym temacie. Ktoś tam wyżej podał za przykład gry. I to jest trafny przykład. 2x Far Cry 3, które można podczepić do ogólnego tematu. Serio? Muzyka jedna, muzyka druga, zespół jeden, zespół drugi. Tyle, o ile nie mam pretensji odnośnie nowe tematy dotyczące innych gatunków muzycznych, o tyle mam pretensje o nowe tematy tyczące zespołów, które mogłyby być podpięte pod jakiś tam gatunek muzyczny. Tysiąc tematów o tym, co kupić [ze sprzętu], jak naprawić dany problem, a wszystko to zahacza o dział, nazywany powszechnie [bądź nie] Informatyką.

3. Zasada odnośnie za krótkiej nazwy tematów jest dla mnie śmieszna. Dobrze, ale nie trzeba pisać komentarza w nazwie tematu, by oddać jego treść. Jeśli chodzi o tematy ogólne, najlepiej podsumowuje się je jednym słowem. Już nie mówiąc o tym, że ludzie unikają tej zasady bez problemu, wystarczy napisać "[Coś tam] - Temat ogólny". Brawo, tylko czym różni się, dla przykładu, temat o nazwie "Gry", z tematem o nazwie "Gry - Temat ogólny"? Sama liczba mnoga słowa "gra" gwarantuje użytkownikom forum, że temat porusza szerszy zakres, a więc jest jaki? No właśnie, OGÓLNY. Oddaje więc taką samą treść.

4. Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy. Tematy, naruszające tematów, jednak z głębszą tematyką, jest zamykany prawie że natychmiastowo, natomiast zupełnie bezsensowne tematy, utrzymują się czasem nawet kilka dni. I tu poruszę kwestię tematu Starka. Fakt, źle zrobił, zwłaszcza "przekupując" ludzi plusami. Ale czemu niektóre tematy, naruszające ten sam punkt regulaminu, które jednak nie poruszają żadnej poważnej sprawy, są zamykane dużo dłużej? Powie mi ktoś, DLACZEGO tak jest? Wiem doskonale, że według moderatorów tematy naruszające regulamin nie mają żadnego priorytetu, ale gdzie tu jest sprawiedliwość, gdy tego rodzaju tematy są zamykane od razu, a te zupełnie bezwartościowe stoją przez kilka dni? Rozumiem, że zaraz padnie odpowiedź "Jak znajdziesz takie tematy - to je zgłaszaj". No dobrze, ale czy to jest wyjście z sytuacji? A czy Moderator sam nie powinien sprawdzać tematów przy wizycie? Tak jak to zrobił Kapioza, ja także odstawię kwestię moderatorów na bok.

I na koniec:

Co chociażby ten temat robi NADAL otwarty? I czuję, że gdybym nie wkleił tutaj linku do owego tematu, posiedziałby on co najmniej kilka dni.

@Noya:

Owszem, tematy odnośnie religii/polityki mają głębsze znaczenie, problem w tym, że mam wrażenie, że moderatorzy do nich w ogóle nie wchodzą. Pamiętam nadal sprawę odnośnie tematu "Anime/Manga", w którym często się wypowiadam, gdy moderator wszedł raptem 2 razy, na całe 200 stron? Przy czym, argument "Ponieważ tego rodzaju tematy są długie, moderator nie ma czasu czytać 100 stron" jest dla mnie inwalidą. Nikt nikomu nie każe czytać 100 stron. Gdyby czytało się go od początku, to dziennie nie byłoby do przejrzenia więcej, niż 5 stron. A to już nie jest dużo.

2 △|▽

 • Angie (+1): Bolałoby, gdyby posiedział? :P
 • Rock Lee (+1): Bolałoby, gdyby posiedział? :P

Komentarze (7):


Wujcio mo
26 stycznia 2013, 22:04

Punkt 3.3g jest bardzo rzadko egzekwowany, już dużo razy zgłaszałem na panel linki np. do tematów łamiących regulamin z PNM, to knebla dostawał tylko założyciel, więc nie zamydlaj oczu ._.

0 △|▽


  Normalica
  26 stycznia 2013, 22:06

  A mnie denerwuje zakazywanie dyskusji o czymkolwiek.

  0 △|▽


   El Sunn
   26 stycznia 2013, 22:07

   Co do tematu Anime/Manga, faktem jest, że notorycznie dyskutujemy nie na temat. To za sprawą stworzenia swego rodzaju społeczności ludzi, z którymi można pogadać ze wszystkimi, a większość offtopowych obrońców tam nie zagląda.

   Tematy o polityce i religii, niemal zawsze kończą się kłótnią.

   Temat z kłótnią zostaje skasowany, a na jego miejsca po dwóch tygodniach pojawia się kolejny. I tak wkoło Macieju.

   Jak dla mnie powinna powstać zasada odnoście tworzenia tego typu tematów. W takich miejscach zawsze pojawia się spór między stronami, przy czym żadna nie ma do końca racji, więc można dyskutować do śmierci.

   0 △|▽


    Killeras
    26 stycznia 2013, 22:14

    Tak, bo to podchodzi pod wymianę repem("dobrami"). :s

    Mamy temat od gier i składania kompa oraz mój temat o PS3(Xboxa ma bardzo niewiele ludzi i ich temat jest martwy :<) i to wystarczy. Można też zostawić temat o bardziej popularnych grach np. o WoT'cie i LoLu, w których pisze sporo osób i zrobiłby się zbyt duży bałagan, gdyby wszyscy przenieśli się do jednego.

    @ErasuS:

    Akurat tematy o polityce i religiach powinny zostać. Dodałbym do tego jeszcze temat ogólny o historii. Powinny one zostać, bo teraz jest tak: powstaje temat 2 dni do tygodnia osoby w nim piszą, a potem koniec i za kilka dni/tygodni znowu kolejny. Proponuje stworzenie i przybicie takich tematów.

    0 △|▽


     El Sunn
     26 stycznia 2013, 22:17

     Tematy w których rozmówcy jedynie się obrażają, nie powinny mieć prawa bytu.

     Zawsze trafia się ktoś z innym zdaniem, i nie potrafiący uszanować zdania kogoś innego.

     Nikogo nie zmusisz do kulturalnej dyskusji.

     0 △|▽


      Gapioza
      26 stycznia 2013, 22:26

      Jak dla mnie, to Off-Top jest trochę przejrzysty... to znaczy:

      http://scr.hu/0uyw/ar9pk

      czyli kilka tematów, które nie mają zupełnie nic wspólnego ze sobą w jednym dziale...

      Czasami tematów jest tyle, że nie wiadomo, czy jakiś został założony na nowo/zamknięty/reaktywowany/skasowany itp.

      Moim zdaniem powinno być choć kilka podkategorii w tym dziale np.

      Technologie (o komputerach itp.)

      Gry

      Hobby

      Różne

      Znacznie ułatwiło by to orientowanie się na forum, jak i łatwiej byłoby wszystko odnaleźć.

      0 △|▽


       Akatsuki
       26 stycznia 2013, 22:26

       To wyobraź sobie temat osobny o każdej grze Pc,gba,konsole itp. począwszy od fanów Mario skończywszy na najnowszych. Każdy będzie zakładał temat z inną grą aby zaspokoić potrzebę założenia tematu bo chce byś fajny na forum.

       0 △|▽