Kwestia minusowania - mój punkt widzenia

22 lutego 2013, 19:30 · smutna żaba

Wiem, że to nie jest nic złego i za złamanie zasad mogę z czystym sercem wlepić minusa, ale po prostu nie lubię tego robić. Bardzo rzadko daje minusa i to jeśli ktoś mnie naprawdę rozzłości. Już mam taki odruch, że nie lubię minusować, ale uważam, że aby pisać coś na tym forum, powinno się spełniać jakieś wymagania wiekowe (prócz PP). Niby wiek nie jest wyznacznikiem dojrzałości, ale gdy patrzę, jak ludzie potrafią kaleczyć nasz język czy wykłócać się bez dania racji to dziwię się, po co w ogóle piszą na forum, skoro do tego nie dorośli.

@Alcest:

I właśnie dlatego nie podoba mi się, że ten punkt jest tak szczegółowo rozpatrywany. Zamiast zająć się tematami, które naprawdę szkodzą, a nie błahostkami to myślę, że byłoby o wiele lepiej.

Temat został zamknięty, ponieważ zawierał tylko jedno słowo. Bezsens. Mógłby się naprawdę przydać, ponieważ wiem, że wielu osobą wyskakiwał już ten wirus. Nie można by po prostu udzielić upomnienia? Przyjemne z pożytecznym. Użytkownik się czegoś nauczył, moderator sprowadził temat do porządku i wszystko cacy.

@kapioza:

Zwykle gdy ktoś zakłada wątek o czymś, od czego jest już temat ogólny podaję tylko do niego link. On zwykle zamyka i koniec sprawy. Chociaż wiem, że zdarzają się tacy, którzy lubią szukać zwady tylko po to, żeby się z kimś pokłócić.

@Starek:

Dawniej wiem, że były temat m.in. o tabace. Potem to zmienili.

Co sądzicie o tym temacie? Czy wg. was jest on mniej demoralizujący od tematu, który zrobił Karma? Delfin gwałcący ludzi i oddający mocz na Jezusa. To jest stanowczo lepsze od metala, który stara się wyluzować i pośmiać razem z użytkownikami forum. W ogóle oddaje postać Harloka waszej ocenie. Wg. mnie jego tematy są zbędne, a ich treść nieraz odstrasza. W ogóle po fali tematów z udziałem jego, Hawai czy Drexenus'a powstała fala niosąca za sobą wiele osób, którzy próbują ich (nieudolnie) naśladować. Prowokacyjne tematy w stylu: "Jak zwalić konia" przestają powoli bawić, a dają tylko do myślenia...

0 △|▽


  Komentarze (13):


  Koenigsegg Trevita
  22 lutego 2013, 19:41

  Mi tam zdarza się dawać minusy nawet za ortografię i nie mam z tym problemów, więc daję minusy za każdy temat (który znajdę) łamiący zasady. Trudno, jestem obrońcą forum, nie lubcie mnie. ;-)

  Co do Harloka, Hawaia, Drexenusa i innych tego typu trolli(trollów?) jestem za stałym (albo chociaż miesięcznym) kneblem+wyzerowanie reputacji. :P Ja byłbym złym modem, jestem zbyt surowy. :(

  0 △|▽


   smutna żaba
   22 lutego 2013, 19:47

   Wracając do tej ortografii to mnie to strasznie wkurza. Rozumiem - nie każdy musi być polonistą, ale wkurza mnie, gdy ktoś kaleczy język polski, nie potrafi używać znaków interpunkcyjnych, bądź cytuje samego siebie (wiesz o co chodzi). :P

   I tu się niestety kończy gdybanie, bo najpierw trzeba by uzyskać taką władzę, a potem się martwić co z nią zrobić. Choć z drugiej strony to nie wiem czy chciałbym być modem. Na pewno jest fajnie pobawić się wszystkimi narzędziami, "mieć władzę", fajną niebieską ramkę etc., lecz by być dobrym moderatorem to wydaję mi się, że potrzeba włożyć naprawdę dużo pracy, aby utrzymać forum w porządku.

   0 △|▽


    Alijaa
    22 lutego 2013, 19:48

    Niestety. :D No ale chociaż miałoby twoje surowe moderatorstwo jakieś pozytywne skutki.

    0 △|▽


     smutna żaba
     22 lutego 2013, 19:52

     Mistyka też była ostra. Ludzie ją przeczekali i jak się poluzowało to zaraz sobie pofolgowali.

     0 △|▽


      Bon Voyage
      22 lutego 2013, 19:54

      Najwidoczniej coś Cię mało, i w sumie dobrze, oprócz trollowania, które już w sumie u mnie wygasło, hejtuję wszystkich z etykietą "potencjalny", czyli tych, którzy dokarmiają albo szukają zaczepki, nie chciałbym znaleźć się z Tobą po przeciwnej stronie barykady. Wyzerowanie repa? Stały knebel? Trochę egzotyczne metody, miały miejsce gdziekolwiek i kiedykolwiek? :P

      0 △|▽


       smutna żaba
       22 lutego 2013, 19:56

       Karma miał kiedyś zablokowane konto (kilkakrotnie) i zakładał nowe.

       0 △|▽


        Quietus
        22 lutego 2013, 19:56

        Ja też jestem za bardzo długim bądź (jeśli to możliwe) stałym kneblem dla takich trolli jak Harlok. Oni nie powinni mieć wstępu na żadne forum.

        Harlok ma zadziwiająco dużo repa jak na trolla.

        0 △|▽


         Koenigsegg Trevita
         22 lutego 2013, 19:57

         Stałego knebla jeszcze nie widziałem, ale chętnie zapoczątkowałbym tę metodę. :D A wyzerowanie repa stosują jak ktoś zrobił coś wyjątkowo głupiego, a miał go dużo (kolega miał 200+ i obrażał Cahirkę bodajże, to mu zmieniła na 0).

         @Góra: Ma dużo, bo dostaje za "śmieszne" odpowiedzi.

         //

         0 △|▽


          Bon Voyage
          22 lutego 2013, 19:58

          Bo Karma tak lubi. Ma jakieś dziwne fetysze, żeby zebrać jak najwięcej repa, nabić dużo postów, a potem założyć temat i wyzywać administrację. To jego koło życia. xD <\3

          @Opsiq:

          To trzeba naprawdę zrobić coś wyjątkowo głupiego. Ile Harlok trolluje? Parę tygodni i póki co zamknięto mu tylko dwa tematy. A to dlatego, że wyjątkowo te dwa znajdowały się w Karczmie, nad którą jak wiemy sprawuje piecze Lawena.

          _

          0 △|▽


           Alijaa
           22 lutego 2013, 20:00

           Z drugiej strony nie rozumiem "ostrych" moderatorów w takim dziale jak Off Top.

           0 △|▽


            smutna żaba
            22 lutego 2013, 20:05

            Pamiętam, jak tracił repa w PP wyzywając wszystkich. ^^

            @Aliya:

            Moderator nie powinien być ostry, a tyle co sprawiedliwy i pilnujący porządku. Jak się nie potrafi zapanować nad użytkownikami to zakładają temat o grach z delfinem sikającym na Jezusa... Oczywiście autor nie otrzyma knebla ani upomnienia - NIC!

            0 △|▽


             Alijaa
             22 lutego 2013, 20:10

             Zawsze boli mnie to, że moderatorzy sprawiają wrażenie jakby ich nie było wśród nas. Jakkolwiek dziwnie i podle to może zabrzmieć. Za mało niebieskich ramek na forum. Aura moderatorstwa i tajemniczości.

             0 △|▽


              smutna żaba
              22 lutego 2013, 20:13

              Chyba cię rozumiem. Wiem, że Ukis bawił się razem z użytkownikami. Nie traktował ich z góry. O to ci chodzi?

              0 △|▽