Dziesiątki niepotrzebnych tematów

27 stycznia 2013, 21:12 · dark hunted ghost

Odnośnie Twojego komentarza do plusa do mojego postu:

Owszem, jeden temat jako jednostka rzeczywiście nie boli. Ale co, jeśli znajdzie się takich niepotrzebnych tematów dziesięć? W tym momencie robi się śmietnik. Dwadzieścia? Jeszcze bardziej.

Pozwolę sobie [Za dużo sobie pozwalam... :f] wtrącić do rozmowy między Tobą, a Mysimsem, gdzie mowa jest o tematach zbiorczych [I przy okazji, coś od siebie odnośnie krótkiego nazewnictwa tematów].

No dobrze, ale zamiast 10 tematów odnośnie telefonu czy komputera, bądź czegokolwiek innego, można by wrzucić do jednego tematu odnośnie właśnie tego działu. Mnie osobiście nie podoba się zarówno 5x "Telefon" na pierwszej stronie, jak i "5x Potrzebuje pomocy w wyborze telefonu". To nawet nie chodzi o samą nazwę, czy bardziej przyciąga, ale o sam fakt, że istnieje 5 tematów poruszających podobną kwestię, do której pomocy można by było się spytać w jednym temacie ogólnym. Ależ jest możliwość, gdy pojedyncze słowo może oddawać treść tematu. Jeśli chciałbym stworzyć temat dotyczący jakiejś gry, ale ogólnie, dyskusja, pomoc, wszystko inne dotyczące właśnie tej gry, to czy napiszę "[Nazwa gry]", czy też "[Nazwa Gry] - dyskusja". Oba tematy oddają jego treść, prawda?

0 △|▽

Robi się śmietnik
Następny wpis

Komentarze (7):


Sir Mitsu
28 stycznia 2013, 11:03

Troszkę mnie denerwuję że tematy po prostu giną.. Założyłem temat który może przydać się paru graczą i jest to temat dyskusyjny "Nazwy nie podam bo będzie ze promuje" a za 2-3 dni będzie on na 3-4 stronie, po czym zostanie usunięty "bo się nie przyjmie" .

0 △|▽


  Axeeize
  28 stycznia 2013, 11:11

  Tak jest, nikt w nim nie pisze, a za kilka tygodni i tak założą o tym nowy temat...

  0 △|▽


   Arhen
   28 stycznia 2013, 11:41

   Notorycznie zakładane są tematy o tematyce gier/sprzętu komputerowego, chociaż istnieją już odpowiednie wątki. Problem z grą? Nowy temat. Zepsułem komputer? Nowy temat. I tak w kółko. Co prawda zbyt dużego wpływu na to nie mamy, ale ponarzekać można :D

   Może takie ogólne tematy poprzybijać? Może wtedy nie będzie powstawało tyle zbędnych tematów. W OT często powstają nowe tematy, a reszta leci w dół. Ktoś mógł nie wiedzieć, że temat o komputerach już istnieje i założył, a 5 stron dalej taki leży.

   _____

   0 △|▽


    Lolicon
    28 stycznia 2013, 12:12

    Mnie osobiście denerwują tematy "Porozmawiajmy o Win7" "Porozmawiajmy o Win8". Powinien być jeden temat "Systemy komputerowe" i spokój...

    0 △|▽


     Allya
     28 stycznia 2013, 13:06

     Mam nadzieję, że nie weźmiesz tego posta jako złamanie regulaminu tego tematu, po prostu chciałam się upewnić.

     Chodzi o to, że w temacie Nasze Zdjęcia jest w regulaminie, że wolno wstawiać 1 post ze zdjęciem na 5 stron, a czy tak samo jest z komentarzami? Bo nie ma nic na ten temat napisane?

     0 △|▽


      Arhen
      28 stycznia 2013, 13:08

      2. Ustawienie tu limitu 1 posta ze zdjęciem co 5 stron i jednego posta z komentarzem co 5 stron?

      0 △|▽


       Angie
       28 stycznia 2013, 15:30

       Nie usuwamy na ogół tematów, "bo się nie przyjęły". Takie tematy usuwają się automatycznie, bez ingerencji moderatorów.

       @Dark Hunted Ghost:

       1. Śmietnik, mówisz, się robi? :P Ja bym to ujęła inaczej. Takie tematy użyźniają podłoże, błyskawicznie odsuwając się w głąb, poza obszar zainteresowania aktywnych uczestników forum. Nikt nikomu nie każe w tym śmietniku grzebać, bo wszystko co bardziej istotne jest na pierwszych dwóch stronach.

       I wystarczy minimum aktywności w danym temacie, by się na tych dwóch stronach utrzymał. Nikt nie pisze przez tydzień i lament, że temat za daleko uciekł? Było pisać.

       2. Nazewnictwo tematów.

       Zupełnie się z Tobą nie zgadzam.

       Gracz zakłada temat "Gra". I dopiero w poście pisze, że szuka gry takiej a takiej. Albo jeszcze lepiej, temat zatytułowany "WoW", a chodzi w nim o to czy mu ten WoW pójdzie płynnie na posiadanym sprzęcie.

       Tak więc podanie samej nazwy gry jest czymś całkowicie odmiennym od zamieszczenia w temacie pełnej informacji czego właściwie temat dotyczy.

       Listonosz napisał(a):

       Może takie ogólne tematy poprzybijać? Może wtedy nie będzie powstawało tyle zbędnych tematów. W OT często powstają nowe tematy, a reszta leci w dół. Ktoś mógł nie wiedzieć, że temat o komputerach już istnieje i założył, a 5 stron dalej taki leży.

       1. Opcja szukaj jest ogólnie dostępna. Więc "nie wiedziałem, że temat już jest" jest bardzo słabą wymówką :P

       2. Angie napisał(a): coś takiego...

       Nie będziemy przybijać tematów. Z konkretnej przyczyny tematy przybite przestały być przybitymi ładnych parę lat temu i to się nie zmieni.

       @Jormundur:

       W zasadzie nie ma limitu komentarzy, natomiast ma funkcjonować weryfikacja reputacji. Czy będzie funkcjonować i w jaki sposób - zobaczymy. Z całą pewnością z uwagi na najrozmaitsze kontrowersje wokół NZ obecnego stanu nie można uznać za niewzruszony. Na razie obserwujemy.

       0 △|▽