Handel reputacją

6 kwietnia 2013, 18:35 · Angie

Mówiąc najprościej jest to swego rodzaju handel reputacją.

Pomoc realna, za którą można przydzielić plusa, to pomoc w rozwiązaniu problemu. Plus może być też dany jako wyraz aprobaty dla wypowiedzi gracza.

Plus za zwiększenie liczby lajków jest w moim przekonaniu nieuczciwy, bo należy rozumieć, że gracz lub jego kolega, sam z siebie lajków by nie zarobił, więc kupuje je za plusy :)

Dla ukaranego pozostaje droga odwoławcza.

@Sir Black Jack:

Wyjaśniłam publicznie podstawy obniżenia Ci reputacji, nie wskazując o kogo chodzi. Skoro sam się jako pokrzywdzony ujawniasz, to masz w tym poście moją odpowiedź :)

@Sir Black Jack:

Zapraszam na Panel. Forum, to nie publiczna pralnia.

0 △|▽


  Komentarze (10):


  El Zigardo
  6 kwietnia 2013, 18:38

  @GÓRA

  Błąd. To nie są podstawy a prowizoryczny papier toaletowy, bo na debatach politycznych padają mniej powykręcane wyjaśnienia.

  @Angie:

  "Swego rodzaju". Naciągane i to bardzo. Pomagano mi w rozwiązaniu problemu pośrednio przez serwis społecznościowy. "Kupuje je za plusy"- w takim razie jak kupuję plusy za każdy post, który kogoś rozbawił i ktoś docenił?

  0 △|▽


   dark hunted ghost
   6 kwietnia 2013, 18:47

   A to takie tematy nie są w rzeczywistości masową wylęgarnią darmowych plusów?

   Równie dobrze możecie założyć temat, gdzie każdy każdemu daje plusa. Bo widzisz, polajkowanie czegoś, to jeden klik. Każdy skusi się na nawet jednego plusa, więc polajkuje. Myślisz, że to jest uczciwe w stosunku do tych, którzy siedzą godzinami w PP [KARMA <3] i pomagają masie ludzi, a i tak rzadko kiedy dostają plusa?

   Uważam, że takie tematy są bezsensowne. Kogoś zainteresuje taka strona, polubi sam z siebie, a nie dlatego, że "Darmowy plusik jest".

   Jak to Angie przyrównała, jest to coś w rodzaju handlu reputacją.

   ___

   0 △|▽


    Konto usunięte
    6 kwietnia 2013, 18:56

    Nikt nie każe siedzieć w PP i tam pomagać, jeszcze godzinami... To jest tym bardziej lecenie na plusy niż taki lajk dla jednego.

    Ktoś siedzi cały dzień i "nerdzi" w WPW, żeby zdobyć plusy.

    @Angie:

    To proszę to gdzieś umieścić, bo wiem, że kiedyś było to możliwe - teraz jest to nieuczciwe.

    Chociaż jeżeli ktoś "zlajkuje" innej osobie FP to również w jakiś sposób pomógł.

    0 △|▽


     dark hunted ghost
     6 kwietnia 2013, 19:09

     Eeeee... nie. Nawet, jeśli siedzisz w PP, nawet, jeśli dla plusów, to jednak pomagasz, wykazujesz się swoją wiedzą, nawet, jeśli na temat gry, za co jesteś nagradzany [oczywiście, co niektórzy szukają tego rodzaju informacji w poradnikach, ale w ten sposób także pomagasz, a i takie szukanie jest bardziej męczące od jednego kliknięcie "Lubię to". W lajkowaniu możesz się wykazać co najwyżej umiejętnością obsługiwania myszy. Druga sprawa, tutaj dam za przykład tenże temat.

     1) Myślisz, że uczciwie jest wygrać tylko dzięki temu, że przekupiłeś publikę za kilka pikseli zwanych reputacją?

     2) Myślisz, że pomoże to autorowi zwycięskiemu filmikowi, który wygrał w taki sposób, rozwinąć się, jeśli wygrał on nie za jakość filmu, a za rzucanie plusami na prawo i lewo na takiej stronie jak gra?

     I tak jak mówię, nawet, jeśli ktoś siedzi 20 minut w WPW, by zdobyć 1-3 plusy, to "marnuje" swój czas dla innych, w tym wypadku marnujesz może 5 sekund, w zależności od internetu.

     0 △|▽


      smutna żaba
      6 kwietnia 2013, 19:46

      Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Jaki jest sens, żeby jedna osoba była jednocześnie MG, moderatora i obsługiwała panel? Nie lepiej, aby awansować jakiegoś gracza, aby zajmował się forum. Karma (Krągły Michaś, Syn Karmy, Elited, Syn Eliteda, Miłośnik Pióra czy jak go jeszcze zwał) ze wszystkich swoich kont ma dosłownie 100 razy więcej postów niż ty, ponieważ ich liczba sięga ok. 100tys. Z całym poważaniem, ale myślę, że zna się on lepiej na forum i ma lepszy kontakt z ludźmi w tym dziale. Dlaczego więc narzucany jest moderator, który nie potrafił zintegrować się ze społecznością forumowiczów, skoro istnieją o niebo lepsi kandydaci? Jeśliby to zrobić, MG mieliby więcej czasu, mogliby wprowadzać więcej ulepszeń do gry co w rezultacie sprowadziłoby nowych gracz, bądź skusiło starych do zakupienia SŁ co przyniosłyby czysty zysk.

      @Dark Hunted Ghost:

      Ale nie powiesz mi, że gdy zaczynałeś, nie chwytałeś się tego rodzaju zysku przez klikanie lajków etc.

      0 △|▽


       dark hunted ghost
       6 kwietnia 2013, 19:47

       Akurat ja to powiem, bo zaczynałem na tym forum w Karczmie i zupełnie olałem reputację, a później nadrabiałem w dziale "Łowca"! :D

       Karma może i ma 100 razy więcej postów niż Angie, ale ma też 100 razy więcej kar w grze niż Angie... xD

       0 △|▽


        smutna żaba
        6 kwietnia 2013, 19:51

        Ja maniaczyłem głównie PP i RO. Nie było takiego tematu w Rozmówkach, gdzie bym nie wtrącił swoje wywodu. Potem zacząłem pisywać w OT i teraz tylko tu siedzę, bo nie chce mi się odpisywać na pytania w stylu "Która profesja najlepsza?".

        Jakby na to nie patrzeć to niestety jest to prawda. :D

        0 △|▽


         Bon Voyage
         6 kwietnia 2013, 20:09

         Spoko, do wniosku, że Qriry tutaj się nie wypowiada zdążyłem dojść już dawno. W reszcie gadania dotyczącego tego, że wszystko rozumiem, ale taki gruby czas to przesada i tym podobne wyręczył mnie i chyba nie tylko mnie DHG. No ale skoro już jesteś to bardzo proszę zajrzyj do tego posta, małe zażalenie napisane miesiąc temu.

         0 △|▽


          Angie
          6 kwietnia 2013, 20:47

          @Angie:

          Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Jaki jest sens, żeby jedna osoba była jednocześnie MG, moderatora i obsługiwała panel?

          A wiesz? Ja sobie wcale tego nie wybierałam :D

          Mówisz, że nie umiem zintegrować się z graczami, ale ja Was doskonale rozumiem - wystarczy przeczytać posta, który wymęczyłam w temacie stworzonym przez Salema.

          Tylko doba jest za krótka.

          @kapioza:

          Przykro mi, słońce, ale zażalenia pisze się na Panel. Forum nie jest ku temu stosownym miejscem i odpowiedzi nie otrzymasz.

          Dla wątpiących i wczytujących się w post podlinkowany przez adresata mojej odpowiedzi wyjaśnię przy okazji wątpliwość. która i mnie trapiła swego czasu. Ubytek reputacji obliczany jest automatycznie. Bierze w tym udział wiele współczynników, a im reputacja wyższa, tym kara bardziej dotkliwa. Life is brutal and full of zasadzkas... Nie dokończę, żeby samej sobie nie być zmuszoną knebla nałożyć

          Dark Hunted Ghost napisał(a):

          Karma może i ma 100 razy więcej postów niż Angie, ale ma też 100 razy więcej kar w grze niż Angie... xD

          I tu masz 100% racji.

          Wszystkie kary, jakie kiedykolwiek dostałam, były za nieopatrzne wklejenie wyrażeń użytych przez ukaranych graczy, którzy domagali się dowodów

          Zbanowany MG nie może się sam odbanować xD

          0 △|▽


           El Zigardo
           6 kwietnia 2013, 20:50

           Zapraszając na panel strzelasz sobie w krocze, albowiem napisałem od razu po otrzymaniu niepopartej regulaminem kary. :-*

           0 △|▽