Zbyt radykalne kary za trollowanie

10 stycznia 2014, 22:43 · Old Akhved

Proponuję nie stawiać tak radykalnych knebli za byle lekki trolling, jako ktos, kto stracił przez to -170 repa czuję się smutny przez to, że teraz nie można sobie praktycznie normalnie pożartować (miałem okres że przesadzałem, ale ostatnie dwa kneble dostałem za nic).

Żebym jednak nie płakał, dawny OT był... no, miał swój klimat i można było się posmiać. Teraz za byle błahostkę można dostać takiego knebla. Także widzę parę szczególnych ofiar takie jak Drexenus (nie, nie kazał mi tego napisać), które w swoim czasie dostawały kneble za byle temat, który nie był trollem. I, nie chcąc obrazić nikogo, polecam niektórym MG przeczytać definicję trollingu - to mieszanie kogos z kałem w ramach wkurzenia danej osoby, byle żart NIE JEST trollem.

Taka mała prosba. OT coraz bardziej stacza się do poziomu gadki polityków - czyli jest drętwa.

Wszędzie, gdzie dochodzi do wymiany zdań pomiędzy różnymi ludźmi bedzie iskrzć i moderacja jest od tego, by takie pożary gasić, moderatorzy to takie systemy przeciwpożarowe, systemy gaszenia pożarów w dyskusjach. Ale bardzo ważne jest, by nie gasiła czegoś, co by się nigdy nie zapaliło, bo akurat dmuchanie na zimne w dyskusjach online często powoduje jej zabicie w zarodku. A przecież fora żyją tym, że toczą się na nich, często zaognione, ale jednak dyskusje.

Gaśmy pożary mądrze, czasami zaogniona dyskusja daje wiele pożytku jej uczestnikom i gapiom :)

Troll internetowy

1 △|▽

 • Axeeize (+1)

Komentarze (12):


awesome jaki pro
10 stycznia 2014, 22:45

Popieram, prawda.

Harlok założył 4564564 troll tematów i nie miał wielu kneblów.

Np. dzisiaj za jak wyczyścić lufę ojca (chyba tak to szło) dostałbym knebla. Za dużo zmian, zdecydowanie. Zabranie komentarzy w NZ też było wielkim ciosem.

Shuurei jak już zauważyłaś lub nie trolli pozbywamy się się sami. Taki Arayn już jest gnębiony chyba przez wszystkich weteranów OT, Hawai już nie założy głupiego tematu, a czasem nawet napisze coś mądrego! Słabe trolle na niskim i żenującym poziomie od razu dostają minusy i masę negatywnych komentarzy, selekcja naturalna.

_

1 △|▽

 • Axeeize (+1)

Old Akhved
10 stycznia 2014, 22:51

Drex ostatnio dostał od Shuurei knebla za nieprzestrzeganie etykiety 3.3 czy tam 3.4, zakładając normalny temat, wtedy też dostałem knebla za trolling (to był chyba najgłupszy knebel jaki dostałem bo w tamtym okresie już nie trollowałem). Wtedy fajnie było sobie pogadać, etc. teraz można nawet za pisnięcie słówka dostać knebla za spam. Gra zaczyna być zbyt radykalna.

Spis największych trolli:

Harlok - odszedł

Hawai - czasem jeszcze trolluje, ale już pisze na temat

Drex - już nie trolluje

Kapioza - już nie trolluje

Aryan - też nie trolluje, ogólnie rzadko jest na tym forum

Każdy z nich (poza Kapiozą chyba) dostawał masę minusów i odeszli. Więc można wyluzować. Nie jestesmy w totalitarnym państwie, żeby pisać tylko same dobre rzeczy.

0 △|▽


  awesome jaki pro
  10 stycznia 2014, 22:54

  Też czasem powstrzymuje komentarz by nie dostać knebla. Niektóre trolle były miłe i przyjemne, temat sam się wyczerpywał po 2-3 dniach i było dobrze. Właśnie też zauważyłem, że wiele tematów które nie są trollami są karane. Musisz wpaść kiedyś do karczmy i zobaczyć jak tam kneble lecą.

  OT ma niby jakieś tam zasady, ale mało kto do nich się stosuje, mamy własne. W tym dziale siedzę zazwyczaj weterani którzy już nie grają w grze, a konto mają dla forum które jest jednym z lepszych. Ciosem też było zdjęcie dziennych Janków i nocnych Marków, ale niektórzy się pozbierali i jakoś to leciało, nie wiem czy OT przeżyje te zmiany który są ciągle wprowadzane pewnie będzie jak z karczmą która kiedyś była wylęgarnią spamu ciągle posty typu "xbhdf", " " (puste.xd) były normą, a teraz ma ład i porządek i jest garstka graczy która tam zagląda.

  Rozpisałem się, a cała ta wypowiedź i tak nie jest spójna i logiczna.xd

  _

  Edit:

  Nie ma sensu.

  _

  0 △|▽


   Old Akhved
   10 stycznia 2014, 23:01

   Siedzę w karczmie czasem, ale w porównaniu do tego co było za czasów mojego starego konta to to jes kiszka

   2 △|▽

   • Wujek Błękitnooki (+1): 3,2,1 OT niesie się ku końcowi
   • awesome jaki pro (+1): 3,2,1 OT niesie się ku końcowi

   Bandurasek
   10 stycznia 2014, 23:37

   Ja już tam nawet nie wchodzę, teraz jest strasznie sztywno tam. Ale i tak lepiej niż było przedtem.(tj rok 2012 głównie)

   0 △|▽


    Utcila
    10 stycznia 2014, 23:43

    rok 2012/2013 to było koniec karczmy więc wiesz

    a okresy świetności które pamiętam to 9/10

    0 △|▽


     Katherine
     10 stycznia 2014, 23:48

     @Old Akhved:

     OT ma niby jakieś tam zasady, ale mało kto do nich się stosuje, mamy własne.

     Od kiedy gracze mają własne Zasady?

     Po to ktoś stworzył Regulamin, by się go trzymać. Żart, żartem, ale niekiedy przesadzacie. Można dobrze się bawić, trzymając się regułom jakie tu panują. Przykro mi, ale tak jest wszędzie, nawet w realu.

     Nikt nie dostał knebla za moje widzi mi się, tylko za to, że po raz kolejny, a nawet pierwszy raz, postąpił niewłaściwie.

     Dlatego proszę o rozsądek, a unikniemy niepotrzebnych nieporozumień.

     0 △|▽


      Mortus
      10 stycznia 2014, 23:51

      ja nie lubie piractwa i biedy oraz ludzi ktorzy klamia mam swoje zasady i jbiede. Ostatnio widzialem typa ktory chcial wyzebrac darmowy key do sony vegas odrazu bym mu knebla dal na rok albo bana najlepiej perma.

      @i ogolnie wkurza mnie odswiezanie przy kazdym temacie w ktorym nikt nic nie napisze przez 1 dzien zenada lolz

      0 △|▽


       awesome jaki pro
       10 stycznia 2014, 23:53

       Tak, tak prawilnie Maklerku, ale dobrze wiesz, że Twoje trolle mają niski poziom.

       @Old Akhved:

       Przegraliśmy.

       0 △|▽


        Mortus
        11 stycznia 2014, 00:01

        dla twojej wiadomosci to ja nie troluje tylko zadaje powazne pytania gdy mam problem bo probuje go rozwiazac wiec spadaj i sie odemnie odczep i dla ciebie pan maklerek moze troche respektu i szacunku dla lepszych? bez odbioru

        0 △|▽


         Old Akhved
         11 stycznia 2014, 02:44

         Skoro już tu jestem, to może zrobić ogólny temat o wszystkich testach etc? Bo przeciętnie co parę miesięcy pojawia się temat o Enneagramie/Testach Politycznych/innych, można je wniesc w jednosc.

         0 △|▽


          awesome jaki pro
          11 stycznia 2014, 12:33

          O szukam gry też by się przydało ostatnimi czasy często się pojawia coś takiego.

          0 △|▽