Trollowanie to wykroczenie

16 lipca 2013, 21:56 · Bon Voyage

Myślisz że to rozwiązuje problem? Akurat ten temat to była dyskusja a'la męska duma vs droga ewolucji i XXI wiek, dlatego nie rozumiem, czemu został zamknięty, nie był on głupi.

A koncepcja dotycząca troll tematów jest trochę nie na miejscu, ponieważ trollowanie to "wykroczenie" jak każde inne, a przynajmniej nie różniące się kolokwialnie od większości, dlatego nie rozumiem, czemu tacy spamerzy rozwalający tematy w Karczmie (najczęściej tych nowych na tym forum i zniechęcających ich do udzielania się dalej) mają być mniej karani (żeby w ogóle jeszcze byli karani) od tych zakładających głupie tematy. Owszem, mówimy o Off Topie, a nie spamerach z Karczmy, jednak zakładając troll temat zakładając w Karczmie byłaby taka sama kara. Poza tym może ja tego nie zauważam, ale jakoś troll tematów jest tutaj coraz mniej.

Troll internetowy

0 △|▽


  Komentarze (8):


  Mikkelson
  17 lipca 2013, 11:12

  Co mnie dednerwuje?

  Hm... Ciągłe zakładanie tematów dotyczących ciuchów, urody, czy goleniu... Nie lepiej byłoby zrobić temat ogólny, gdzie każdy gracz mógłby się w tym temacie wypowiedzieć? Oszczędziłoby to czasu na zakładanie kolejnych tematów, np. z jednym wyrazem, typu "pryszcze", "trądzik", "sukienka", a moderatorzy mieliby mniej pracy. To tylko moja sugestia. Jak chcesz, to mogę zrobić taki ogólny, dyskusyjny temat.

  Jeszcze mnie denerwują poszczególne problemy: "zepsuł się komputer", "nie łączy mi z siecią", problem z pobieraniem". Od czego jest przecie temat o sprzęcie komputerowym, bądź po prostu Wszyscy Pomagają Wszystkim - Off-Topic? Trzeba pokazać trollom i spamerom, a także niewiedzącym użytkownikom, gdzie takie pytania powinny zawędrować. Nie poskutkuje? Knebel! Choć w przypadku Drexenusa nie poskutkowało... Gracze muszą to przemyśleć, bo Off-Topic przecież jest teraz zapchany masą niepotrzebnych tematów! It's only my sugestion.

  Co mogłoby poskutkować? Myślę, że możnaby było zwiększyć ilość potrzebnej reputacji do pisania postów i zarazem - zakładania tematów.

  Ah, albo mogłyby wrócić czasy, w których moderatorami byli Redd i Ukis (choć wtedy miałem przerwę parę lat od gry). Trzeba zdyscyplinować graczy, bo inaczej się nie da. ;c

  Przydałoby się parę tematów, podobnie, jak w karczmie, typu: [K] - komputer, [C] - ciuchy, [G] - gry i takie tam. Hejtujcie, jeśli chcecie, ale to są moje pomysły i sugestie...

  Pozdrawiam,

  Mikkelson

  Ps. Angie! Pozwól mi zrobić temat ogólny, dot. cery, urody, ciuchów, sklepów. Plix, plax, plox!

  http://wstaw.org/m/2013/07/17/Prosiu.jpeg Muszą na Ciebie działać słodkie oczka. *_*

  ______________________________

  0 △|▽


   Starek
   17 lipca 2013, 11:31

   wiesz jest WPW off topowe czyli jeden wspólny ale ludzie i tak tam pytają, jednak są ludzie którzy i tak zakładają nowe tematy by o coś zapytać.

   0 △|▽


    Bon Voyage
    17 lipca 2013, 12:13

    Sądzę, że nie powinienem zakładać WPW, bo to był poważny błąd. Są problemy, których nie da się rozwiązać na gwizdek, bo nie zawsze lecą tutaj pytania na gwizdek typu "Ile nóg ma jamnik?" tylko takie wymagające większej ilości wypowiedzi, jednak ludzi, którzy się na danym problemie nie znają w ogóle to nie obchodzi.

    1 △|▽

    • Jose de Tuasi (+1)

    Starek
    17 lipca 2013, 12:27

    w jakimś stopniu wpw się przydaje.

    0 △|▽


     Schizzie
     17 lipca 2013, 12:29

     Jedyne co mnie denerwuje,to to że ludzie nie potrafią szukać tematów ogólnych,które istnieją teoretycznie w każdych sprawach, a i tak zakładają oddzielne tematy.

     0 △|▽


      Starek
      17 lipca 2013, 12:43

      Gracze są zbyt leniwi nie nauczysz ich szukać. Najprościej założyć nowy temat.

      Ciężko polepszyć offtop, moim zdaniem może to iść tylko w gorszym kierunku dla tego uważam żeby zostawić tak jak jest i tyle.

      Co by nie zrobić znajdzie się ktoś niezadowolony. Może żeby było troche mniej tematów gdzie ktoś pyta jakie buty wybrać, warto by przybić WPW

      0 △|▽


       Jose de Tuasi
       17 lipca 2013, 17:31

       Idac Twoim krokiem: Jest ogólny temat WPW. Teraz gracz X pisze post z prośbą o pomoc. Temat jest dosyć ciężkim orzechem do zgryzienia. Potem pisze gracz Y z inną prośbą, która jest o wiele prostsza. Co się dzieje? Kilkoro graczy pisze tą samą odpowiedź dla gracza Y (wystarczy, że 1 osoba napisze i potem powtarzają to samo). Wtedy gracz X jest poszkodowany, a że wciąż szuka pomocy pisze kolejny post. Znowu nie otrzymuje - pisze kolejny itd. itd. Komuś może się to nie spodobać i uznać to za spam.

       Miałem podobną sytuację. Kiedyś był (lub może jest, nie wiem) temat ogólny o grach. Napisałem post. Nikt nie odpisał. Nie odpowiedział. Więc napisałem nowy temat. Po 4 godzinach dostałem odpowiedź. Gościu dostał plusa, ja dostałem poradę i wszyscy są zadowoleni.

       Odwołując się do tego samego przykładu: ciężko by było w temacie ogólnym o grach znaleźć pasjonata danej serii etc. Wyobraźmy sobie: piszę duży i bogatej treści post w temacie ogólnym o grach o np: serii Assassin's Creed. Graczy CoD'a to nie interesuje. I jak mam znaleźć kogoś do dyskusji? Zakładając oddzielny temat o AC i o CoD mam szansę na poprowadzenie jakiejkolwiek dyskusji. Zawsze przecież moderator może zamknąć temat, w którym nikt nie pisze.

       0 △|▽


        Banashe
        17 lipca 2013, 19:50

        Kilkoro graczy pisze tą samą odpowiedź dla gracza Y

        Pls, to nie jest WPW w PP, gdzie po paru sekundach masz 10 odpowiedzi na pytanie. Dla WPW tutaj może pomóc jedynie przybicie, więcej ludzi będzie widziało, więcej ludzi będzie korzystało. W dodatku przyda się też hojność ludzi, którzy by dawali te plusy za pomoc. Odpowiedź w PP to jest kwestia 10 sekund. Tyle zazwyczaj mi wystarczyło na odpowiedź. Tutaj? Tutaj trzeba o wiele bardziej się wysilić. Tutaj potrzebna jest wiedza ogólna, a nie wiedza o grze. W ogóle ten temat tak ucichł, że myślałem, że po prostu się usunął/ktoś go usunął a zmian nie ma. No bo nie ma. Angie została sama, Qriry zrezygnował, a jak wszyscy wiemy Angie jest strasznie zapracowana byciem MG, więc naprawdę potrzebujemy tutaj moderatora. I to kogoś kto w 100% się zajmie tutaj, bo ten dział jest strasznie specyficzny.

        @kapioza:

        A jeżeli chodzi o twój temat to po prostu źle trafiłeś. Tak jak mówiłem wcześniej, to przypadek, że Angie weszła i zobaczyła twój temat. Albo po prostu spojrzała na autora i musiała przeczytać co napisałeś, bo wszyscy wiemy, że jesteś trollem i nie wiadomo czego się spodziewać wchodząc w temat twojego autorstwa.

        0 △|▽