Odpowiadam na sugestie

27 stycznia 2013, 16:08 · Angie

* Dla własnego dobra i świętego spokoju nie pisz postów typu "Kosz", "Knebel" czy "Spam". Moderator sam dobrze wie co zrobić z tematem.

Drobne nieporozumienie interpretacyjne xD

Zakazem jest pisanie postów typu kosz, zamknąć itp. w temacie, który danemu graczowi się nie podoba.

Zmiana tematu znakomicie natomiast ułatwia pracę i nie jest objęta cytowanym zakazem.

______________________

Dwie stronki, mogło być gorzej :D No to po kolei...

Z góry uprzedzam, że wybrałam wypowiedzi reprezentatywne, tak więc niech nikt nie czuje się pominięty.

ErasuS napisał(a):

W sumie denerwują mnie jedynie "sezonowe" tematy.

Gracze w celu zdobycia szybkiego repa tworzą tematy związane z okolicznościami.

Chodzi mi np. o niedawny temat " Dzień Babci" czy "WOŚP".

W mojej ocenie problem nieco wyolbrzymiony :) Może i nie dostrzegałam czegoś, ale mega reputacji się w takim temacie nie zbierze, ot po 1 - 2 punkciki i to wszystko.

Litwish Suawof napisał(a):

Wkurza mnie to że jest jeden temat o grach a ludzie sobie i tak robią oddzielne tematy.

Można powiedzieć, że w kilka gier w życiu grałam zarówno przeglądarkowych jak i "zwykłych" i za absurdalny uważam pomysł włożenia wszystkich gier do jednego kociołka. Nie ma nawet możliwości - takie jest przynajmniej moje zdanie - w jednym temacie rozmawiać o strzelankach, w innym o RPG, w jeszcze innym o MMORPG, bo w obrębie tych jednostek taksonomicznych istnieje niepoliczalna różnorodność.

Każda gra ma swoją specyfikę. Spróbuj sobie wyobrazić jedno wspólne Forum dla takich Settlersów, Drakensanga i dziesiątków innych gier przeglądarkowych. Wieża Babel i pandemonium w jednym :D

I tu ukłon w stronę kapiozy. W pełni podzielam jego uwagi o niemożności wrzucenia do wspólnego garnka wielu gatunków muzyki. Ale...

kapioza napisał(a):

Z kolei z drugiej strony zakładanie tematów o osobnych zespołach albo piosenkarzach to też robienie spamu.

Tu się nie zgadzam :)

Mam życzenie porozmawiać o filmach Tarantino (w których grał, które reżyserował, których był scenarzystą) i nie chcę, żeby mi się tu ktoś z "Transformersami" wcinał, bo jak znam życie o kultowej scenie twista w Pulp Fiction będzie miał takie pojęcie jak ja o Bieberze. Z tą różnicą, że ja o Bieberze słyszałam, a ów ktoś od Transformersów o Tarantino zapewne nie :P

Tu bym stawiała na różnorodność. Na tym off top polega, żeby można się było poglądami wymieniać na interesujący nas temat, a nie na wszystkie na raz.

Zastrzegam, że to na razie tylko moje zdanie :D

Mysims napisał(a):

nie rozumiem zasady z nazwa tematu xD

Ten drugi mod zabiłby mi matke za za krótką nazwe

Przesaaadzasz :D A podoba Ci się jak na pierwszej stronie 5 razy pojawia się "Telefon", albo "Gra". Nazwa tematu powinna oddawać jego treść - np. "Potrzebuję pomocy w wyborze telefonu" lub "Nie działa mi wyświetlacz w Samsungu *** - za pomoc plus" :P

Inną sprawą jest, że faktycznie można rozważyć opcję stworzenia tematów zbiorczych, tyle, że nie zawsze temat zbiorczy dostarcza rozwiązania problemu. Myślę, że ta kwestia będzie jeszcze wielokrotnie poruszana.

Martti napisał(a):

Proponuje usunięcie zasady:

"* Z przyczyn oczywistych zabronione jest zakładanie tematów dotyczących używek objętych całkowitym zakazem sprzedaży na terenie RP (twarde i miękkie narkotyki) lub częściowym ze względu na wiek (alkohol, wyroby tytoniowe), zawierających treści pornograficzne oraz w inny sposób naruszających obowiązujące prawo i powszechnie przyjęte za obowiązujące normy obyczajowe."

Forum przeznaczone jest dla wszystkich użytkowników, nie tylko pełnoletnich. Nie może służyć jako źródło wiedzy dla części użytkowników nie przeznaczonej. Treści zamieszczane na Forum nie mogą prowadzić do demoralizacji nieletnich, nie może być przyzwolenia na propagowanie zachowań prawnie niedopuszczalnych itp.

Zasada pozostanie nienaruszona.

Zwolennikom usunięcia w/w zasady polecam fora poświęcone ich ulubionej tematyce, na których obostrzenia tu wymienione nie obowiązują.

Evil Incarnate napisał(a):

@Martti:

Ale dużo znajdzie się "pracowników MPGK" i zaczną odśnieżać temat, w którym i tak nikt nie pisze.

Dużo znajdziesz takich odśnieżanych? :P Całkowicie popieram Martti'ego okienko wyżej nad Tobą. To modów, a nie Twój problem.

kaiiq napisał(a):

- za długie to było :D

1. Pomoc w konkursach - wszyscy wiemy o co chodzi z konkursami - to zło. Dajesz lajka żeby dostać plusa. Nieważne czy to co lajkujesz Ci się podoba. Podoba Ci się ten plus, którego dostaniesz :P

2.Zasady NZ są na ten moment dość płynne. Nic więcej w tej chwili Ci powiedzieć nie mogę.

mmmmoooo napisał(a):

@Angie:

Punkt 3.3g jest bardzo rzadko egzekwowany, już dużo razy zgłaszałem na panel linki np. do tematów łamiących regulamin z PNM, to knebla dostawał tylko założyciel, więc nie zamydlaj oczu ._.

Nie będę wnikać w oceny dokonywane przez innych MG. Często wyważenie racji bywa trudne i nie zawsze gracze muszą dokładnie znać pobudki, jakimi kieruje się MG oceniając daną sytuację.

Zapewniam Cię, że jeśli stwierdzę naruszenie tego punktu Etykiety, to stosownie zareaguję.

ErasuS napisał(a):

@Killeras:

Tematy w których rozmówcy jedynie się obrażają, nie powinny mieć prawa bytu.

Zawsze trafia się ktoś z innym zdaniem, i nie potrafiący uszanować zdania kogoś innego.

I dlatego, że ktoś szydełka użył do zadźgania własnej babci powinno się zakazać sprzedawania szydełek? Kara powinna dotykać tego lub tych, co nie potrafią zachować kultury, a nie ogół, który niczemu nie jest winien.

Ograniczanie wolności wypowiedzi nie powinno wykraczać poza niezbędne ramy, a zakaz, który proponujesz, bezwzględnie wykracza.

Teraz bardziej ogólnie.

Nie będziemy przybijać tematów. Z konkretnej przyczyny tematy przybite przestały być przybitymi ładnych parę lat temu i to się nie zmieni.

Pewnie przyjdzie mi jeszcze jakieś Edytki wstawić, ale myślę, że przynajmniej nie powinniście się skarżyć na brak zaangażowania z mojej strony :D

@góra

Ojej, a tego popatrz nie wiedziałam. Nie byłam użyszkodnikiem tego Forum do czasu objęcia funkcji opiekuna działu, co może mnie w pewnym stopniu tłumaczyć :)

A jako MG najwyraźniej nie mam tego ograniczenia, czego dowodem jest temat (jutro go już nie będzie, więc podziwiać proszę dziś, jeśli ktoś chce)

Pozostaje do dyspozycji cała gama innych możliwości - "Do usunięcia" na przykład. Nie widzę, by gracze mieli problemy z nadawaniem takich tytułów.

2 △|▽

 • Konto usunięte (+1)
 • El Zigardo (+1): Za zgaszenie "kociołkowców"

Komentarze (8):


Duży palec u stopy
27 stycznia 2013, 16:20

A pozwolisz Ice Knight:owi założyć temat o sprawach dot. spraw sprzętu komputerowego ;C?

0 △|▽


  Ice Knight
  27 stycznia 2013, 18:31

  Wolę mieć gotowy projekt takiego tematu. Właśnie nad nim pracuję. W lutym powinniśmy wystartować z nowym, ulepszonym wątkiem, który będzie na bieżąco edytowany. Na razie niech zostanie tak jak jest. :)

  0 △|▽


   Old Akhved
   27 stycznia 2013, 19:15

   Czy można tutaj dostać kneble za spamowanie tematami? Bo niektóre osoby zaczynają mnie wkurzać.

   0 △|▽


    Angie
    27 stycznia 2013, 19:45

    Masz na myśli działania marketingowe wokół określonych tematów? Na razie nie widzę konieczności. To weekend. I całkiem nowy temat otwierający (ewentualne) nowe perspektywy :D

    Spokojnie pozwólmy działać czasowi. Przycichnie to.

    0 △|▽


     wawawaw
     27 stycznia 2013, 19:56

     A co z tematami " Pomóżmy zwierzętą. Lajkować bd plusy", albo tematy promujące działalność innych osób np. jakieś rozdawanie serwerów czy coś.

     0 △|▽


      Despero
      27 stycznia 2013, 19:58

      A w czym one przeszkadzają? Nie ma ich jakoś dużo. Jestem długo na tym forum i nigdy nie spotkałem się aby jakiś moderator się za to czepiał.

      @down

      W zasadzie chodziło mi o to promowanie stron. Co do tych "pomóżmy zwierzętom" itp. to można zrobić osobny temat (nie wiem, może już jest) z stronami itp. do pomagania z limitem repa 0.

      0 △|▽


       wawawaw
       27 stycznia 2013, 19:59

       Ale to trochę tak do zbierania plusów, że niby dba o środowisko itp.

       0 △|▽


        El Zigardo
        27 stycznia 2013, 20:01

        Połączenie tematów wszystkich gatunków muzyki to bzdura. Z muzyką wiąże się mentalność, a co za tym idzie w temacie z każdego gatunku będzie panować inny klimat. Wyobrażasz sobie fanów łan dajrekszyn w jednym temacie ze skinami? Kiepsko by to wyszło.

        0 △|▽