Konsekwentna moderacja

30 lipca 2013, 19:19 · smutna żaba

Czyli za link gdzie jest słowo na "k" nie ma knebla, a za wt* napisane przez użytkownika jest? Z tego co pamiętam to DHG dostał za właśnie takie wyrażenie knebla od Ramonki. Jeśli jest to wykroczenie to jako moderator powtarzasz to słowo i promujesz używanie wulgaryzmów na forum przez osoby wyżej postawione (właściwie "władze") dając tym samym negatywny przykład dla społeczeństwa forum. Jeśli słowo nie jest zabronione to okazuje się, że Dark Hunted Ghost dostał knebla za nic.

To nie jest dyskusja na temat "zasadności nakładania kar". To niepodważalny argument z któremu nie można wyjść z podniesioną głową. Cokolwiek nie odpowiesz będzie źle. Jeśli nie można go używać na forum to jesteś moderatorem łamiącym zasady co jest chorym paradoksem. Jeśli jest dozwolone to zasadniczość wymierzonej kary dla powyższego użytkownika (Dark Hunted Ghost) jest nieuzasadniona, a forum staje się obiektem w którym panuje rządy nie znajdujące oparcie w stworzony przez siebie zasady.

@Dark Hunted Ghost:

Właściwie, tak jak już kiedyś wspominałeś - to jest: Porozmawiajcie o Off Topie. Użytkownicy mogą się żalić, a nic się nie poprawia. Nawet jeśli to jest to bardziej zasługa wakacji, która odpędza dzieciarnia na wakacje z rodzicami, a resztę młodzieży do pracy wakacyjnej lub spotkań z przyjaciółmi. Pomysłów było mnóstwo. Pierwszym krokiem do ich zabicia na forum było zamknięcie działu "Propozycje", którego egzystencja była potrzebna. Wypalenie twórców na pewno kiedyś nastąpi, a zaglądając tam od czasu do czasu szukając świeżych pomysłów tylko uatrakcyjniliby grę o poszukiwane przez graczy emocje. Tak samo z forum. Gdzie mamy składać propozycję? Przyznam, że kawał czasu już siedzę praktycznie tylko w OT, ale podsumowując szybko inne działy:

1. Pierwsza pomoc - niezmiennie te same pytania odnośnie tych samych błahostek dotyczących gry

2. Rozmówki ogólne - był czas, gdy uwielbiałem czytać tamtejsze posty. Dawniej było tam sporo naprawdę wartych uwagi tematów. Kończyły się tekstami "do propozycji z tym", "apel -,-" etc. Zabijając krok po kroku twórczość i kreatywne myślenie w bywalcach RO, skończyło się przekształcenie działu w siedlisko tematów ogólnych. Trochę przykre. O wiele bardziej przykuwały uwagę i rozwijały człowieka te pojedyncze tematy, które obfitowały w przedługaśne posty na wszelakie tematy.

3. Poradniki i inne pomoce - *ziewa* Nic dodać nic ująć. Dla przeciętnego gracza jest to tylko kompendium wiedzy o grze. Dla mnie to tylko zbędny dział.

4. Publicystyka - naprawdę spoko dział. Dawniej czytałem tamtejsze prace i można było wyskrobać kilka perełek. Oczywiście zaraz weszły złe limity do działów z pixelartami i pracami graficznymi, żeby tylko ktoś nie zarobił na swojej ciężkiej pracy.

5. Klany - dział dla ludzi, którzy zaczynają lub nie znudziła im się jeszcze ta gra. Z tego co patrzyłem to wiele wypowiedzi jest tam pisanych przez newbie (>1000 postów) dla których życie forumowe się równie szybko kończy jak się zaczęło.

6. Questy i solucje - jedyny temat, który mi się podoba - "Nasze Questy". Nie ma szału z ilością postów ani z jakością pisanych zadań. Do tego wątpię, żeby choć 10%, powiem więcej - 5% z tych questów nie ujrzy zapewne samej gry. Trochę przykre.

7. Eventy - "Bede rzucal dzisiaj ietmy w Ithan wbiejecei?", "Narysujcie mojego outka. ;*** Daje hero", "Piszcie numerki. Nagrodę wyślę na pocztę na Classicu". Jeszcze coś dodać?

8. DoRG - Tutaj są zwykle wartościowe tematy, bo siedzą tam ludzie, którzy chwilę przysiedli przy grze, jak i przy forum. Ostatnio w ogóle tego nie śledziło, bo miałem knebla i nie przesiadywałem za wiele na forum. Pisząc ten podpunkt zauważyłem bardzo fajny temat Karmy, którym się mi nie pochwalił w M&A, więc dopiero teraz się do niego dorwałem.

Właściwie z wszystkimi punktami się zgadzam (choć dziennie rozdaje od 0 do 1 plusa, nawet częściej 0) i cieszę się, że ktoś wychodzi z inicjatywą zmiany forum i nie akceptuje zastanego przezeń stanu rzeczy.

9. Off Topic - Łał. To jest dział niespodzianka. Znajdziesz tutaj kogo tylko chcesz, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. Najlepiej w tematach ogólnych. Niestety dla osoby, która przyjdzie do tego działu po raz pierwszy, może być problemem się tu zadomowić. W tematach ogólny, zależnie od przesiadujących tam ludzi jest łatwiej lub trudniej się przysposobić. Zwykle jest taka grupka, która sprawuje "rządy" w danym temacie. Z jednej strony to fajnie, że tworzone są jakieś autorytety i jakaś mała grupka nadzoruje swój wątek. Z drugiej strony wchodząc do jakiegoś tematu i zostając oschle potraktowanym, delikwentowi odechciewa się dalszego kontaktu z wybraną przezeń grupą i po prostu odpada, a grupka zacieśnia swoje szeregi odgradzając się w niejaki sposób od nowych użytkowników. Nie zauważyłem raczej takiego zjawiska na forum, ale było w różnych tematach parę zachowań na to wskazujących.

Groźne "trolle" forumowe, które są albo dzieciakami albo prowokatorami łapiącymi małolatów i robiących z nich pośmiewisko. Są też ludzie, którzy mają po prostu bekę z tego, jak kogoś zacznie boleć pupa w związku z odmiennymi poglądami czy prowokacyjną nazwą tematu. Niby trzeba tępić, ale z czasem ludzie przestali zauważać co jest trollem, co jest żartem, a co zwykły pytaniem, które zabrzmiało w nieodpowiedni sposób. Niestety... Powoli coraz mniej ludzi odróżnia co naprawdę szkodzi forum, a z czego można się pośmiać.

10. Karczma - Nie siedziałem za wiele. Tyle co dawniej chwilę pospamiłem w Nocnych Markach i Dziennych Jankach. Ludzie i atmosfera w porządku, ale dział bardziej przypomina duży shoutbox co pewnie wynika z samej jego koncepcji.

---Profesje---

Jeśli ktoś faktycznie gra to przydatne.

---Działy techniczne---

Polecam. Było kilka sytuacji w którym "Pytania techniczne" naprawdę mi się przydały. Wszystkie działy zawarte w tej kategorii są naprawdę ważne dla utrzymania porządku w grze i forum.

Teraz możne czas na słowo ode mnie. Starałem się pokrótce podsumować moje zdanie o forum. Wszystko co chciałem powiedzieć zawarłem już chyba powyżej. Jeśli ja jestem mrówką w Grze to mój post w skali Internetu nie jest nawet atomem. To jest nic, ale jak ktoś to podłapie i będzie tak jak np. Karma chciał o tym porozmawiać i pozarażać swoimi poglądami innych użytkowników to może uda nam się razem coś wypracować. Jeśli chciało wam się to czytać to wyjdźcie na dwór, bo się chyba nudzicie, że czytacie wypociny jakiegoś nerda na forum.

@Angie:

Mogę prosić o prostą odpowiedź? Czy ten temat służy tylko potrzebie zaspokojenie potrzeb tłumu i dania im ułudy, że coś mogą zmienić? Czy naprawdę mamy jakikolwiek wpływ na decyzję administracji czy jesteśmy tylko marionetkami, które wkręcone w trybiki tego wielkiego spisku nakręcają się samoistnie, jak wielka maszyna, która dąży do celu z zamkniętymi oczyma i nie wie czy dążąc tam ma choć cień nadziei, że na końcu drogi znajdzie upragniony spokój?

Prosto - Jest to propaganda, żeby dać nam ułudę czy serio pragniecie naszego zdania? Proszę zaznaczyć:

|_| -- |_|

Tak____Nie

1 △|▽

  • Jose de Tuasi (+1): Z pkt. 9 dot OT - zgadzam się