Gustów się nie ocenia

3 lutego 2013, 21:20 · dark hunted ghost

Myślę, że ocenianie osoby za jego gusta troszkę mija się z celem, aczkolwiek plusowanie za to jest na pewno lepiej odbierane niż minusowanie.

Bo przecież, jeśli napiszesz "Lubię kisiel", a druga osoba woli budyń, to czy słusznym jest, że dostaniesz minusa tylko za wyrażanie swojego zdania? To jest oczywiście przykład. A co do plusów, no nie wiem, przyjęło się, że oprócz dawania plusa tym, co dobrze prawią, daje się je również tym, którzy mają podobny tok myślenia w danej sprawie. I tu powiem, że jeśli ktoś napisałby w temacie o grach, coś a'la "Gothic jest jednym z najlepszych RPGów, klasyka!", to sam pokusiłbym się o plusa dla tej osoby. Przy czym, zauważ, że jeśli rzeczywiście większość osób oceniałaby innych za odmienne/takie samo zdanie na konkretne zagadnienie, to gdzie byś nie weszła, co parę postów byłyby takie oceniane na plus, na minus, bądź inne komplikacje tego rodzaju. W sumie nikt tego nie pilnuje, więc nie ma jasno ustalonych zasad odnośnie systemu oceniania, aczkolwiek nie pozostawia to dla mnie wątpliwości, że plus dla osoby, z którą dzielimy podobne zdanie, jest na pewno czymś "pozytywniejszym", niż minus dla osoby, która lubi coś, czego my nie lubimy. Oh, chyba niewiele z mojej pomocy, bo sam mam wrażenie, że się pogubiłem. No cóż... Wybacz! :D

0 △|▽


  Komentarze (16):


  asghan
  3 lutego 2013, 21:28

  gothic not even close

  Also imo jeśli zakazujemy minusowania za poglądy, zakażmy też plusowania. To są narzędzia stworzone po to, by nagradzać lub karać mądre/głupie posty.

  0 △|▽


   Bon Voyage
   3 lutego 2013, 21:31

   Niemożliwe do realizacji. No chyba że plusowanie będzie miało wymuszone podanie powodu.

   0 △|▽


    asghan
    3 lutego 2013, 21:32

    No właśnie. Jeśli ma być półsprawiedliwość, to już bardziej sprawiedliwe by było, żeby nie było żadnej.

    0 △|▽


     dark hunted ghost
     3 lutego 2013, 21:38

     Zależy od gustu i Twoich preferencji, ja Gothic'a bardzo lubię, wiem, że jest dużo starszych i uznawanych za klasykę RPG'ów, aczkolwiek mam do niego sentyment, jedna z pierwszych gier na mój komputer, kiedy go dostałem, so...

     Also nie mówię o tym, co jest słuszne, a co nie, a jak jest to odbierane. Jak już powiedziałem, ocenianie osoby po gustach mija się z celem istnienia reputacji, aczkolwiek mam wrażenie, że plusowanie za podobne poglądy ma dużo bardziej pozytywny oddźwięk, niż minusowanie za odmienne poglądy.

     0 △|▽


      Despero
      3 lutego 2013, 22:55

      Co do karczmy - zgadzam się, tragicznie tam jest, a sam ostatnio miałem z tym syfem do czynienia. Warto w swoim temacie zaznaczyć, że wszelkie głupie rozmowy, trolle itp. będą zgłaszane na panel (podkreślam panel, sam moderator karczmy przyznaje, że przymyka oko na występki w karczmie więc... na panelu kneblują ;)). Jest to pewne rozwiązanie, ale i tak nie zmienia to faktu, że karczma miała być działem do luźnych, a nie głupich rozmówek.

      0 △|▽


       Zły Rick
       3 lutego 2013, 23:34

       Khm, a co masz do cyklistów? :\

       0 △|▽


        Aryan
        4 lutego 2013, 02:57

        Szybkie przydzielanie knebli/banów za bezsensowne tematy o za dużym kale, którego nie da się spuścić, czy o Masturbacji, a autorami takowych działów jest kolejno kapiona lub Hawai i Harlok.

        Dziękuje, pozdrawiam - Michał

        -3 △|▽

        • Bon Voyage (-1): słaby trolling
        • El Zigardo (-1): słaby trolling
        • Navu (-1): słaby trolling

        Logan
        4 lutego 2013, 05:17

        Teraz są słabe tematy słabych trolli :\ Za czasów vilina było ciekawiej :M

        0 △|▽


         Bon Voyage
         4 lutego 2013, 09:57

         Słaby trolling, wziąłbym cię na poważnie, gdyby nie to, że to z Ciebie się bekę kręci poniekąd za temat o rudych i ogólnie całokształt. Z resztą, miałeś odejść. Tak przy okazji fajnie, że dałeś o sobie przypomnieć, zgłoszę Cię na panel za obrazę mnie i innych graczy, być może twój knebel wyleczy pulę genową tego forum.

         _

         0 △|▽


          Zły Rick
          4 lutego 2013, 11:03

          Bo karczma jest taką spuścizną tego forum, tam siedzą poniekąd idioci, którzy nie mają dostępu do innych działów. Niby zdarzają się normalne osoby, ale ja osobiście nie wchodzę do karczmy gdzie specjalnie popełniają błędy ortograficzne, zachowują się jak 10-cio latki i myślą, że są fajni. Tam po prostu brakuje dobrego moderatora, ja bym tam połowę ludzi wybił...

          // Już po płaczu, poprawione.

          0 △|▽

          • Alijaa (+1): racja
          • El Zigardo (-1): spuścizną :| jechałeś za orty

          Goldbaum
          4 lutego 2013, 14:23

          Zróbcie coś z tym punktem regulaminu, albo niech mod czyta czy problem został rozwiązany...

          0 △|▽


           Alijaa
           4 lutego 2013, 14:45

           No dokładnie. Karczma w moich oczach to jest "No chej, lóbie placki. Hehe, ale zemnie trol. Z Ciepie tesz. Nje ómie pisaci" Ja rozumiem, że tam miały być luźne rozmowki, ale ten dział jest wręcz odpychający.

           0 △|▽


            asghan
            4 lutego 2013, 14:53

            A kiedyś było tak pięknie. Pierwszy rok powstania karczmy. Stare, dobre czasy. Nie było trolli i spamerów, a jak się pojawiali to i mod i karczmowicze szybko reagowali. Szkoda gadać, szkoda gadać.

            0 △|▽


             Urfrider
             4 lutego 2013, 15:10

             Akurat teraz aż tak często nie widzę tych specjalnych błędów. Jedynie Neftal bo choćby Genlera tam rzadko widzę. Teraz to raczej moda na zaspamowywanie tematów które są w złym dziale i obraza lub wyśmianie założyciela. I osoby które najmocniej obrażały (Activuś i Kkaśka) za to dostały tylko knebla na 3 dni od Laweny. I tu jest coś nie tak skoro ja za słowo idiota dostałem tygodniowego knebla. Nawet za słowo noob dostałem knebla na 3 dni. Więc gdzie tu sprawiedliwość. Lawena według mnie powinna pożegnać się z głównym moderatorem karczmy bo jest bardzo rzadko plus właśnie za słabo ukarała wcześniej wymienione dwie osoby za obrazy. Oni powinni dostać najlepiej miesięcznego knebla jako nauczkę.

             1 △|▽

             • Alijaa (+1)

             Alijaa
             4 lutego 2013, 15:20

             No tak.. Tylko kto jak nie Lawena. Tam by się przydało także dwoch moderatorow... albo jeden z wielkim zaangażowaniem. Miały być rozmówki, a jest wysypisko śmieci - za przeproszeniem. Nie wiem czy to wina braku repa (bo jak niczym nie ryzykujemy to można pisać głupoty), czy innych czynników, ale coś tam z pewnościa trzeba zmienić. Właśnie to obrażanie to jest masakra. Ktoś sie pomyli to od razu wpada ta inteligentna i nieomylna młodzież i czasem posuwa się za daleko.

             0 △|▽


              Zły Rick
              4 lutego 2013, 15:24

              Tam w ogóle są moderatorzy oprócz Laweny? Kiedyś napisałem propozycje o dodanie 2-3 modów do działu, odpowiedź dostałem "to jest wolny dział, nie potrzeba tam moderatorów"...

              0 △|▽