Moderacja się sprawuje

31 lipca 2013, 02:10 · Krągły Michaś

Ej, ogólnie, to wg mnie sam dział dobrze prosperuje. Jak na razie każde próby zrewolucjonizowania OT i przywrócenia mu poprzedniej świetności jeszcze bardziej ową świetność uniżały, aż w końcu w sumie jest tendencja spadkowa.

Według mnie chore są tylko kneble za wulgaryzmy, które są strasznie nadinterpretowane, jak np. "wtf" albo inne, które mimo, że nie są wpisane w autokneblową listę, a są jednoznaczne, to kara się na np. TYDZIEŃ (2,5 razy długości autoknebla) i zabiera ok. 10% repa ( w moim wypadku to było 100). Tak samo w powyższej sytuacji. Bo to ogólnie bardzo często wygląda jak najzwyklejszy pretekst, żeby komuś wlepić knebla i nie wiem czemu taki rygor na to jest kładziony. Czasem boję się napisać "dupa".

ALe ogólnie nie ejst źle. Zważywszy na to, że moderacja poświęca swój czas wolny by to wszystko ogarniać, a czasami sa tu niezłe party i imprezy, które trzeba przytemperować, to nie jest źle.

Jak sie nie przegina pały, to prezenty w postaci bana nie grożą. Takie nieprzyjemne upominki nie są rozdawane za darmo (no czasami są, ale to osobna kwestia, życie nie jest idealne). A i nawet jak się zdarzy, to można ten czas wolny od forum spożytkować na bardziej pożyteczne rzeczy.

No i nikt nie każde pałać miłością do każdego, chodzi tylko o szacunek i poszanowanie dla adwersarzy.

2 △|▽

 • Jose de Tuasi (+1): Ja też/Popieram
 • dark hunted ghost (+1): Ostatnie zdanie mnie rozwaliło

Komentarze (6):


Lanseruś
31 lipca 2013, 02:20

Ja bym ci za tą wypowiedź dał już dwa kneble.

---------------------------------------------------

Pracę modów, którzy moderują off-top i przydzielają kneble nie będę oceniał. Nikt nie jest idealny i to niewdzięczna praca. Robią to co uznają za słuszne. Ogólnie wkurza mnie to, że w tym dziale jest mało treściwych tematów, a raz na tydzień pojawi się jakiś ciekawy temat w którym można się wypowiedzieć. Ogólnie jak zaglądam do off-topa, to patrzę, czy jest jakiś ciekawy nowy temat,a jeśli nie ma to z reguły wychodzę, lub zajrzę do tematu o lolu, czy hip-hopie, które jakoś żyją jeszcze. Wiadomo, tematy robią gracze, ale moim zdaniem dział jest nudny. Do tego wkurzają mnie trolle, które byle co napiszą i leci garść plusów dla nich. Nie zazdroszczę im plusów, ale tego, że dostają je za głupote i robią to celowo. :P

2 △|▽

 • Alijaa (+1)
 • Jose de Tuasi (+1)

smutna żaba
31 lipca 2013, 09:37

Poruszając jeszcze sprawę moderatorów. Ostatnio doszedł nowy pomocnik do działu. Nie znam jej, więc nie oceniam, ale czy osoba, która ma 300 postów ma jakiekolwiek pojęcie o Off-topie?

@Angie:

Czyli w skrócie - co wolno wojewodzie to nie tobie plebsie?

@Pan Karma:

To ty dostałeś kiedyś kare, bo miałeś za dużo repa?

0 △|▽


  Alijaa
  31 lipca 2013, 09:45

  Wystarczy, że ma pojęcie o regulaminie i jest bezstronna. Gdyby ktoś z OT został modem OT, to pewnie omijałby kneble dla kumpli. Nie da się nie patrzeć subiektywnie na graczy siedząc tutaj z nimi. Poza tym, jakie pojecie o OT trzeba miec, żeby moc moderowac dział?

  2 △|▽

  • Angie (+1): Oburącz się podpisuję :)
  • Rock Lee (+1): Oburącz się podpisuję :)

  Angie
  31 lipca 2013, 09:59

  Poruszając jeszcze sprawę moderatorów. Ostatnio doszedł nowy pomocnik do działu. Nie znam jej, więc nie oceniam, ale czy osoba, która ma 300 postów ma jakiekolwiek pojęcie o Off-topie?

  Emmmm... Pozwól, że zwrócę Ci uwagę, że ja obejmując dział miałam równe zero postów :D Idealna może nie jestem, ale mogłoby być gorzej, nie oceniaj więc zawartości po opakowaniu, tylko popatrz na stosunek repa do ilości postów. Daleko Ci do tego. Mnie zresztą też :)

  @Angie:

  Czyli w skrócie - co wolno wojewodzie to nie tobie plebsie?

  A tu mnie rozbawiłeś na dzień dobry xD

  Sugerujesz, że użytkownik powinien mieć takie same prawa jak MG, a jeśli nie ma to już jest krzycząca niesprawiedliwość!!11? Słodkie.

  0 △|▽


   smutna żaba
   31 lipca 2013, 10:12

   Nie chcę cię negować, ale porównując ten burdel, które jest za twoich rządów, a to co było za czasów Ukisa to jest niebo a ziemia. On był wyluzowany i traktował przesiadywał luźno w tematach z użytkownikami. Sam był chyba najbardziej aktywny w temacie o tabace. Może nie mam prawa oceniać i możesz się na mnie obrazić, tupnąć stopą lub to olać, ale nic, ale to nic nie wniosłaś do OT. Już nawet Mistyka, która tępiła wszystko jak leci. Kiedyś zamknęła całą pierwszą stronę OT, ale był przynajmniej rygor i wiedziałeś na co można sobie pozwolić, a na co nie. Teraz nie wiesz czy ktoś nie uweźmie się na ciebie i dostaniesz knebla za "wtf"...

   Wiesz co mówi współczynnik o użytkowniku? Nic.

   Nie. Wcale tak nie twierdzę. W społeczeństwie zawsze musi być ktoś wyższy rangą. Przydałoby się, żeby byli to ludzie odpowiedzialni, którzy mają własną inicjatywę i pomysł, a nie tylko utrzymają społeczeństwo w strachu przed karą, aby utrzymać jako taki ład. Jesteś mądra. Czy to weźmiesz to siebie czy nie to jest w moim głębokim poważaniu, bo kiedyś się łudziłem, że kropla w morzu może coś zmienić, ale w tym przypadku, można tylko być. Nic więcej nie zrobisz.

   @Humanistka:

   1. Czytałem regulaminem. Mam go nawet pod ctrl+tab.

   2. Nie mam przyjaciół.

   3. Krytykuję ostatnio wszystko jak leci. Poznałem fajnych ludzi na nowym ts'ie, a i tak zacząłem wytykać błędy (czyt. bezstronny).

   Nadaję się już na moda? Nie? Bo nie mam współczynnika, miałem kneble, nie jestem znany, nie mam MC, nie mam moda, nie gram na privie, nie udzielałem się przy tworzeniu świata gry, nie interesuję się samą grą? So sad... Taka prawda.

   0 △|▽


    Alijaa
    31 lipca 2013, 10:26

    Też znam regulamin, też nie mam tutaj kumpli, a krytykować nie trzeba, bo czasami można dobrze radzić. Ale też nie nadaje się na moda, a wiesz czemu? Bo mam za dużo repa, za dużo ludzi mnie kojarzy, miałam już MC, grałam prawie na wszystkich privach. Sądząc po ludziach branych na stanowiska, połączenie Ciebie i mnie, czyli ktoś średnio znany, z dużym współczynnikiem, bez większej ilości kar i privów miałoby już spore szanse.

    Oczywiście nie neguje tego kto jest moderatorem i skąd i za co ma rangę. Dopóki administracja nie robi mi "po złości" to wszystko jest spoko. Chociaż OT serio zmierza na dno, o ile już tam nie trafił. Tylko teraz niewiadomo, czy wina jest po stronie opiekunów, czy nas samych.

    0 △|▽