Tematy sezonowe są w porządku

26 stycznia 2013, 21:29 · Noya

Tematy sezonowe moim zdaniem powinny zostać, nawet te dotyczące dnia babci. Można się zainspirować jaki prezent kupić czy nawet się podzielić tym jaką mamy rodzinę licząc na to że kogoś to obchodzi, dyskusje przyjemne i bardziej na luzie.

Tematy o religii/polityce/dziwnych rzeczach wymagają nieco większej moderacji i selekcji, ale nie widzę powodu dlaczego miałoby ich tu nie być jeśli mają jakiś konkretny sens, inny od "podyskutujmy na ten temat w co wierzymy a w co nie i pokłóćmy się kto bardziej kogo jedzie, czy ateiści katolików czy na odwrót". <3

Popieram pomysł przybicia WPW, jak również stworzenia zbiorowych tematów dotyczących gier i muzyki i wyróżnienia ich, oraz może dodania w regulaminie by nie tworzyć kolejnych wątków tylko zaglądnąć właśnie do tych.

Oczywiście tematy typu LOL, czy tam inne gry w których ludzie regularnie się wypowiadają są okej i na temat i połączenie ich tylko by zmniejszyły przejrzystość. :P

0 △|▽


  Komentarze (13):


  Coliśka
  26 stycznia 2013, 21:30

  W twoim rozumowaniu punkt musiałby być całkowicie zmieniony.

  Nie zaszkodziłby? Przyjdzie 13 letnie dziecko na forum, zobaczy temat o tabace, coraz bardziej się wkręci, postanawia spróbować..

  @ErasuS:

  Nie wiem, czy tak długa nazwa by się zmieściła.

  0 △|▽


   Thalia Grace
   26 stycznia 2013, 21:30

   Szczególnie w off topic denerwują mnie tematy o tapetach, częściach do komputera, jednorazowe tematy z pytaniami. Można by WPW w off topic chociaż pogrubić? Bo czasami to jest nieco denerwujące :D

   Proponowałabym też temat Klub książki bardziej wypromować :D Ogólnie jest tu bardzo przyjemnie i miło. Nie chcę niczego zmieniać na "masową" skalę. Aczkolwiek można by znieść limit reputacji 1. Niektórzy graczy mają np -41 rep z powodu bana i piszą posty nt. np. komputera w PP.

   1100 post- dedykuję łowcy skór, żeby wreszcie wypadła mi kusza :D

   1 △|▽

   • Bon Voyage (+1): hehe XD

   Noya
   26 stycznia 2013, 21:33

   Limit reputacji zmniejsza liczbę trollów i spamerów, moim zdaniem tak jest dobrze.:D

   0 △|▽


    Ice Knight
    26 stycznia 2013, 21:35

    Właśnie na pierwszej stronie OT jest 2 tematy o Far Cry 3 + jeden ogólny wątek ogólny nt. gier. Nie o taki OT walczyliśmy :P

    0 △|▽


     wawawaw
     26 stycznia 2013, 21:35

     Zakładanie milion niepotrzebnych tematów i po dniu nie przejmowanie się nim.

     0 △|▽


      Despero
      26 stycznia 2013, 21:37

      Wtedy temat upada i idzie na na jakieś dalekie strony = nie przeszkadza Ci. Moderatorzy muszą to kasować, ale to akurat nie powinno nas interesować bo to ich problem.

      @Ice Knight:

      Ale w czym Wam przeszkadzają tematy o danej grze/zespole czy czymś? Jeśli temat jest popularny znaczy, że ludzie chcą tam pisać i, że zasługuje aby być na tym forum. A jak jest niepopularny to idzie na dalekie strony i nikogo nie interesuje.

      2 △|▽

      • Angie (+1): :)
      • Rock Lee (+1): :)

      wawawaw
      26 stycznia 2013, 21:38

      Ale dużo znajdzie się "pracowników MPGK" i zaczną odśnieżać temat, w którym i tak nikt nie pisze.

      0 △|▽


       Axeeize
       26 stycznia 2013, 21:40

       Zauważyłem, że założono dzisiaj 2 tematy o grze Far Cry 3. Czy naprawdę inni nie umieją użyć wyszukiwarki tematów?

       @Biały krokodyl:

       Też nie zrozumiałem moda.

       0 △|▽


        Krągły Michaś
        26 stycznia 2013, 21:45

        O, jak miło, że ten temat jednak powstał. Rozumiem, że możemy tutaj wnosić także wszelkie sugestie odnośnie regulaminu i ogólnie OT.

        Niedawno założyłem temat dotyczący rozmawiania na tematy polityczne i religijne. Teraz zaś wpadłem na inny pomysł. Każdy temat się prędzej czy później wyczerpuje, więc zastanawia mnie to, czy mógłbym zrobić z tego tematu "Kącik Dyskusyjny" i w zależności od tego w jakim kierunku potoczy się dyskusja, zmienię w nazwie tematu aktualny temat rozmowy i będzie możliwa jego ewolucja w coraz dalsze rozkminy. Nie jest nas tu dużo, więc sądzę, że taki przesuwany wątek byłby aktywny i lubiany, i każda pogłębiana dygresja nie będzie off-topem a po prostu zmianą tematu na inny tor.

        Co do zamknięcia tematu Starka - dokładnie to samo mi się nie spodobało, ale tu jest po prostu kwestia nomenklatury. Zakazane według mnie powinny być wszystkie tematy dotyczące lajkowania stron na fb, pomagania w konkursach i inne tego typu sprawy, szczególnie z obiecanym plusem (sry zachar).

        @Kaiiq - co do konkursów - ale to jest praktycznie "sprzedany" plus. Ty mi pomagasz na Facebooku, a ja Ci pomagam tutaj. To tylko wymiana pewnej wartości na inną wartość. System reputacji nie tak ma i powinien działać.

        co do dyskusji - nie widzę powodu. Dyskusja mogłaby być powielona, w końcu wiele osób zmienia swoje poglądy w określonym czasie i liczba tematów do dyskusji pewnie i tak będzie sie obracała wokół wciąż zbliżających się do siebie tematów.

        _

        1 △|▽

        • Noya (+1)

        Ice Knight
        26 stycznia 2013, 21:49

        Od tego powstał jeden OGÓLNY temat, w którym taką dyskusję można prowadzić. Jak grałem w Far Cry 3, to pisałem w istniejącym temacie, nie robiłem z tego sensacji i nie zakładałem oddzielnego.

        0 △|▽


         Konto usunięte
         26 stycznia 2013, 21:51

         Pomoc w konkursach nie powinna być zakazana, a obiecany plus to coś złego? To jest na zasadzie "coś za coś", przeważnie takie coś organizują osoby, które mają dużo repa.

         Co do twojego pomysłu to mi się podoba. Tylko jeszcze fajnie byłoby gdybyś w swoim pierwszym poście umieszczał "spis" na jakie tematy już dyskusja była i mniej więcej na których stronach rozmowa była prowadzona na dany temat.

         Btw. Angie jest zakaz poruszania zasad panujących w NZ, ale czy mogłabyś mnie uświadomić jakie tam w końcu panują zasady ? Ja niestety swój wątek na panelu zamknąłem i nie chcę zakładać kolejnego by pisać do Salema, także mógłbym prosić o jakieś info, ewentualnie edytowanie pierwszego postu w tamtym temacie i aktualizację zasad ?

         0 △|▽


          Activeek
          26 stycznia 2013, 21:53

          Skoro masa tematów się powtarza, może by tak zrobić większy napis? W wyraźniejszym miejscu? I dołączyć instrukcję korzystania z opcji "szukaj"?

          Zaznaczone miejsce strzałką można by zagospodarować, zaznaczyłem bo nie widać ;_;.

          http://zapodaj.net/28876a746e7fa.png.html

          A zasada, żeby nie zakładać jednowyrazowych tematów też jest często nieprzestrzegana, ale to mniejszy problem.

          Albo umieścić wielki napis "Czytaj zasady"

          0 △|▽


           Orzemkowy
           26 stycznia 2013, 21:55

           b) nawiązywanie w jakikolwiek sposób do reaktywacji Nocnych Marków/Dziennych Janków i ich pochodnych.

           I połowa osób nie ma chęci pisania w tym temacie .__.

           A ja chce się wypowiedzieć co do knebla Łowca Drexenus (dobrze napisałem jego nick?). Czy 3 tygodniowy knebel nie był przypadkiem za krótki? Średnio 3 spamerskie tematy dziennie , to chyba dużo. O wiele za dużo. ._.

           0 △|▽