Opinie moderatorskie

6 kwietnia 2013, 18:17 · Angie

Moderator przybył.

Do Was wszystkich, robaczki roztomiłe...

Na litość boską. Moderator jest człowiekiem. Jeżeli przy tym jest jeszcze MG, to nie zawsze dnia pracy wystarcza, a po pracy mamy, jak każdy, życie prywatne takie lub inne.

Nie wiem ile razy już pisałam, że podstawą mojej pracy jest Panel Kontaktowy. Wystarczy na niego zajrzeć... 2k zgłoszeń jeszcze nie ma jakimś cudem, ale w Święta blisko, bardzo blisko było.

Każde, najgłupsze nawet zgłoszenie trzeba sprawdzić.

Off Top jest dla mnie ważny, ale świat się nie wali z tego jedynie powodu, że powstało w nim n tematów, których tu być (być może) nie powinno.

Natomiast z całą pewnością krzywdą dla całej społeczności graczy jest masowa inwazja wyłudzaczy kont, z którymi trzeba zrobić porządek, a tym głównie się zajmuję.

W ciągu mojej dwuletniej obecności na Panelu aktualna ilość zgłoszeń jest całkowicie bezprecedensowa.

Temat założyłam w dobrej wierze, mając unormowaną sytuację na mailu, Panelu i Naszej Klasie, którą też się zajmuję. Po czym nastąpił opisany wyżej wysyp. Jeśli to kogoś bawi, to niech mu ta radocha pójdzie na zdrowie.

W każdym bądź razie nie ma i nie było z mojej strony najmniejszej nawet intencji lekceważenia Waszych uwag, skarg czy opinii.

Oriry się nie wypowiada, bo ja jestem założycielką tematu. Więc jeśli macie pretensje, że nie ma tu moderatora, to tylko do mnie proszę.

Na chwilę obecną uporządkowałam listę tematów - jeśli są do niej jeszcze jakieś uwagi, to proszę o zgłoszenie ich w tamtym temacie.

Będę się starała zaglądać do tematu i możliwie na bieżąco go komentować, a Wy monitorujcie sytuację na Panelu xD

Powinno to polepszyć nasze wzajemne relacje i ułatwić zrozumienie.

I teraz rzecz pierwsza, bo Dark Hunted Ghost mnie na pręgierz w końcu wystawi i chłostać każe.

Co do punktu o zakazie zakładania tematów o zarabianiu w Internecie - punkt ten pozostanie na swoim miejscu.

Żebyście sobie nie myśleli, że sprawę ola..., ups, zlekceważyłam, rozmawiałam o tym punkcie z Thinkerem i zarówno jego, jak i moje stanowisko jest w tej sprawie identyczne.

Zarabianie w Internecie to głównie piramidy, oszustwa, nabieranie. Łapią się na to na ogół osoby nieletnie - czyli w kontekście Gry, problem dotyczyłby znaczącej większości graczy.

Klikając namiętnie w bannery za 0,2 centa, wyświetlające się przez 5 minut i wciągając w "byznes" znajomych za pośrednictwem linków referencyjnych, naiwni dają zarobić jedynie szczytowi piramidy.

Dla takich praktyk na tym forum miejsca nie ma i nie będzie.

Jeśli natomiast ktoś jest freelancerem i chce się tym na forum pochwalić, podzielić doświadczeniem i wiedzą - droga wolna. Można w ten sposób zarabiać i są to nierzadko naprawdę duże, uczciwie zarobione pieniądze.

Ale reklamowanie zarabiania na sprzedaży kont na portalach społecznościowych lub w grach, reklamowanie witryn PPC (Pay Per Click) i nakłanianie do udziału w takich i podobnych przedsięwzięciach nie przejdzie.

I tego dokładnie dotyczy zakaz zawarty w zasadach działu.

Mam nadzieję, że wyjaśniłam to dostatecznie zrozumiale :)

Ciąg dalszy nastąpi...

0 △|▽

Handel reputacją
Następny wpis

Komentarze (3):


Konto usunięte
6 kwietnia 2013, 18:24

Nie bardzo chce mi się przeglądać 7 stron tematu, ale mam pytanie...

Jak to w końcu jest z tymi tematami typu "daj mi lajka, dostaniesz plusa" ?

Kiedyś było to dozwolone, ostatnio ktoś dostał -3.

W Twoim ostatnim poście nie ma o tym wzmianki, w pierwszym poście również.

Zasady pisania postów, zasady zakładania tematu = brak informacji o tym.

0 △|▽


  dark hunted ghost
  6 kwietnia 2013, 18:29

  My rozumiemy dobrze (przynajmniej niektórzy), że moderator jest człowiekiem, ma dużo pracy, a w dodatku życie prywatne, ACZKOLWIEK, jeśli w nazwie tematu jest, jak trafnie zauważył Komilll, "Porozmawiajmy", to jednak to zobowiązuje do tego, byście i Wy, moderatorzy, wypowiedzieli się na dany temat, prawda? Wszak, bez tego, dyskusja zmienia się na monolog jednej ze stron. Jeśli zaś chodzi o Qriry, myślę, że jeśli niektóre z wiadomości są zaadresowane bezpośrednio do niego, jak Komillla kilka postów wyżej, to on powinien na nie odpowiedzieć, nie Ty. I nawet, jeśli to Ty jesteś założycielką tematu, nie znaczy chyba, że inni moderatorzy działu mają do niego w ogóle nie zaglądać, prawda? Myślę, że jeśli temat tyczy się całego działu, to tyczy się każdego moderatora, nie jedynie osoby, która założyła wątek. Skargi dotyczące moderatorów również powinny być odpowiednio wyjaśnione, a kto ma to zrobić, jak nie owy pracownik? No i na koniec, odnośnie tej sprawy - same skargi również tyczą się off-topa, więc również powinna znaleźć się na nie odpowiedź.

  Ja miałbym wystawić Cię na pręgierz? Bez przesady, dopiero stryczek szykowałem. :(

  0 △|▽


   El Zigardo
   6 kwietnia 2013, 18:34

   Dokładnie, właśnie dostałem za to -3, zdecydowanie bezpodstawnie, bo nie zostałem poinformowany o zakazie wtaczania takich tematów. Z adnotacją domniemanej zapalonej miłośniczki usuwania kurzu, bo "pozamiatane". Przypuszczam, że Angie chciała po prostu odświeżyć mi temat, żeby był wyżej, a niechcący nacisnęła na klawie przycisk do "Autorowi tematu zostało przydzielone -3 reputacji" oraz ten z groźbą długiego knebla, bo są obok siebie.

   Żebyście sobie nie myśleli, że sprawę ola..., ups, zlekceważyłam

   Hihihi. Sucharek.

   0 △|▽