Wieloznaczność i skróty

30 lipca 2013, 02:03 · dark hunted ghost

Wierz tłumaczom, hehe. :P Wiesz, ile to słowo ma znaczeń? A ile skrót? Standardowo samo to, że podali jedynie DWA znaczenia już jest wystarczające, bym nie wierzył tej stronce.

I owszem, cholery. Warto zasięgnąć po odpowiedź u rodowitego Anglika.

Also, odnośnie tego zgłoszenia mnie, to akurat nie było tak, tj. Ramonka wpadła, z niewiadomych przyczyn [może ktoś zgłosił, że był w naszym temacie syf, może po prostu sama sprawdziła od tak i zauważyła] do naszego tematu, połowa osób podostawała knebla, a, że na jakiejś okolicznej stronce użyłem tego skrótu, to i mnie on spotkał. Bywa, w sumie większego "żalu" nie mam, ale naprawdę, tenże skrót nie ma tylko jednego znaczenia, które podali tam w translejcie.

0 △|▽


  Komentarze (5):


  Banashe
  30 lipca 2013, 02:14

  Nigdy nie widziałem, żeby F znaczyło coś niewulgarnego. Pokaż mi, może się mylę.

  0 △|▽


   dark hunted ghost
   30 lipca 2013, 02:25

   Natomiast w moim otoczeniu używa się tego w odniesieniu do lżejszej, niewulgarnej części, a więc "cholera".

   Oh, zresztą, who cares, zajmijmy się sprawą Komillla, tamto było już dawno i w sumie mnie już zbytnio nie obchodzi, choć nadal uważam, że kilka tygodni knebla za skrót, którego używa się również w łagodniejszym, niewulgarnym znaczeniu, to lekka przesada.

   ___

   0 △|▽


    smutna żaba
    30 lipca 2013, 08:42

    Wg. logiki niektórych moderatorów za ten link już czyha na ciebie knebel ._.

    0 △|▽


     Angie
     30 lipca 2013, 09:19

     @Dark Hunted Ghost:

     Pamiętam jak dostałeś knebla za napisanie wt*? Ramonka uznała to za wulgaryzm ._.

     I słusznie uznała za wulgaryzm, a Forum, przypominam, nie służy do dyskusji o decyzjach moderatorów.

     @komilll:

     Jesteś w błędzie. Za ten link nie czyha knebel, bo link w sposób jednoznaczny i dobitny wskazuje, że fuck znaczy dokładnie to co znaczy, a wtf może oznaczać co do cholery jedynie przy spolszczaniu dialogów w filmach z ograniczeniem wiekowym.

     Dark Hunted Ghost napisał(a):

     @Xin Zhao:

     Natomiast w moim otoczeniu używa się tego w odniesieniu do lżejszej, niewulgarnej części, a więc "cholera".

     Twoje otoczenie i Ty może sobie używać dowolnie wulgarnych określeń w sensie soft. Przy wypowiadaniu się publicznym natomiast obowiązuje ogólnie przyjęta interpretacja.

     Faktem jest, że nie sposób jest przeczytać wszystkie posty, którymi użytkownicy zapełniają forum, ale jeżeli taki post zostanie zgłoszony, to moderator nie ma innego wyboru, tylko musi zareagować.

     Wszelkie uwagi w rodzaju "co tu robi Ramonka", jeżeli opiekunem/opiekunami działu jest kto inny, wybaczcie, ale są nie na miejscu. Ja mogę być opiekunem, ale to nie zabrania wstępu do działu innym Moderatorom, ze szczególnym uwzględnieniem MG, których uprawnienia pozwalają im na działanie w całej przestrzeni gry.

     Tak samo ja mogę wymierzać kary, zamykać tematy i usuwać posty w każdym innym dziale na Forum poza OT, ze światami prywatnymi włącznie.

     Bardzo proszę o zakończenie [span]wszystkich[/span] dyskusji na temat zasadności nakładania kar i oceniania pracy Panelu. Temat do tego nie służy.

     Jeżeli moja prośba nie odniesie skutku, będę zmuszona temat zamknąć.

     @@Dark Hunted Ghost:

     Możliwość podyskutowania z MG? Hmmm... No wiesz, czyż nie jest bezcenna xD

     Tak jak sam napisałeś, temat jest do składania propozycji i dyskutowania o tym co w OffTopie jest ZUE, co Wam się nie podoba, itp. ale...

     Po pierwsze musi się to odbywać w ramach obowiązujących zasad, co zostało zaznaczone już w pierwszym poście i nie powinno budzić po pół roku większego zdziwienia.

     Po drugie, niedopuszczalne jest publikowanie korespondencji z Panelem bądź konkretnymi osobami z Administracji oraz dyskutowanie nad poszczególnymi przypadkami.

     Od tego, jak napisałam wyżej, jest Panel. Każdy założyciel tematu, który czuje się skrzywdzony jego zamknięciem, może prosić o otworzenie tematu stosownie to motywując. Każdy ukarany, może karę zareklamować. I do tego, raczej wąskiego kręgu ogranicza się możliwość zabierania głosu w sprawie wydarzeń na Forum.

     Pisanie postów "a, bo Ramonka bezpodstawnie zakneblowała niewinnego XXX", sytuacji delikwenta bynajmniej nie poprawi. Tak samo jak minusowanie MG za zamknięcie tematu, nie spowoduje, że zostanie otworzony. Co najwyżej kilka więcej knebli poleci w szczególnie rażących przypadkach przegięcia.

     0 △|▽


      dark hunted ghost
      30 lipca 2013, 16:05

      W takim razie, do czego służy ten temat? Do jakichś propozycji odnośnie zmiany OT, do sugerowania, co jest złego w tym dziale, co powinno zostać zmienione? Widocznie nam, off-topowiczom skończyły się pomysły, a większość pomysłów została wyparta przez zasady, z którymi nie mamy prawa dyskutować, co sprowadza się do tego, że stoimy w tym samym miejscu, a gdy ruszymy się w pewnym sensie do przodu, to wracamy do punktu wyjścia. Ot co, siedzenie bezczynnie.

      W sumie, jeśli o mnie chodzi, to nie widzę, żeby ten temat jak na razie coś zmienił. No, może tylko mamy szansę podyskutowania z MG...

      0 △|▽