Trolli trzeba ignorować

6 lutego 2014, 00:33 · Bon Voyage

Dla większości tego działu nie ma przyszłości. Już Karma nadmienił definicję trollowania, która dla wielu jest mylna, choć sam się świadomie fałszywie nią posługiwałem mam dosyć przyrównywania jednej rzeczy do drugiej.

Troll w internecie to osoba celowo wzniecająca kłótnie na forum - najlepiej wtedy taką osobę ignorować. Ponieważ forumowi trolle niejako żywią się tym, że wzbudzają zainteresowanie i emocje, odpowiadanie trollom nazywa się ich karmieniem. Thinker

Nawet jeśli Wy się z taką definicją możecie nie zgadzać to taka jest na tym forum przyjęta. To że ktoś zrobi jajcarski temat, który zawiera podtekst jest w większości przypadków po prostu głupi, ale może rozbawić i wtedy taka osoba cieszy się dobrą famą. Prawdziwe trolle w tym dziale to takie, które naprawdę podburzają wiele spraw i są po prostu nie do zniesienia, a takich ludzi tutaj było swego czasu pełno, z tym że wcale nie muszą zakładać tematów. Nie wiem jakie zasady teraz tam panują, ale gdybyście weszli do tematu o mandze i anime sprzed roku zobaczylibyście Rubinkę z propagowaniem powalonego Boku no Pico stanowiącego odpowiedź na każde pytanie.

Dział może i potrzebuje jajcarstwa, ale nie jest to konieczność, bo są na nim rzeczy, które choćby nie wiem co nigdy się nie zmienią. Przykładem jest chociaż by Karma, który tak jak zapuszcza włosy i goli na łyso to samo robi ze swoją reputacją.

Edit: Literówka.

Troll internetowy

0 △|▽


Komentarze (9):


Livien
6 lutego 2014, 12:00

Nie od dzisiaj wiemy, że do OT przenieśli się wszyscy Ci którzy spamowali w karczmie. Tam pas został zaciśnięty - to trzeba było znaleźć inne miejsce do zakładania bezsensownych tematów, prawda?. Cieszę się, że właśnie Shu ma ten dział, bo nie wiem czy zauważyliście, ale jeszcze niedawno liczba założonych tematów w OT dobijała do 600. Dzięki niej ta liczba spadła do ~380. Zapewne Wam się to nie podoba, bo nie oszukujmy się, ale największą aferę o rygor robią tu osoby, które najwięcej spamują/trollują. :)

@dół

Nie napisałam nigdzie, że Was znam, ale widzę za co kneble lecą, a na tej podstawie już "coś" można stwierdzić. :)

__

0 △|▽


  Gufat
  6 lutego 2014, 12:10

  A wiesz dlaczego liczba tematow dobijala do takiej liczby? Bo trzeba czekac 90 dni by zostaly usuniete automatycznie.

  Jako osoba uczestniczaca w codziennym zyciu OT uznaje Twoj komentarz za glupi i blagam... nie wypowiadaj sie o spolecznosci jesli nawet tutaj nie piszesz i nas nie znasz.

  1 △|▽

  • Old Akhved (+1): true

  Bon Voyage
  6 lutego 2014, 12:34

  To chyba masz jakieś inne informacje, bo od zawsze najwięcej trolli i złośliwych dzieciaków było pochowanych w Karczmie. To, że ktoś zakłada bezsensowne tematy, co z ideologią Karczmy jest zgodne (tutaj można zakładać tematy całkiem luźne, typu gry forumowe i niepoważne rozmówki) to nie nazywa się od razu trollem, bo w większości przypadków takie zachowanie raczej bawiło i nie robiło nikomu na złość. Więc nawet jeśli w Karczmie zaciśnięto pasa to jedynie na zakładanie tematów, bo zamieszczane tam posty, których większość nawet nie jest karana wolę pozostawić bez komentarza. Załóż tam jakiś poważny temat to jest jedzony przez trolle z Karczmy. Może jak jest Neelly to się polepszyło, ale za kadencji Nomirka byle luźny temat był karany kneblem zabierającym więcej repa niż ban, a chamskich, bezkarnych postów była masa. Także twierdzenie, że ludzie przenieśli się ku wolności do OT może być prawdziwe odnośnie zakładania tematów, ale tylko dlatego, że tutaj można na spokojnie zamieścić link z grą i nikt Ci nic złego za to nie zrobi, w Karczmie od razu knebel i na przyszłość do YouTube, wrzuta i inne beznadziejne linki, których i tak nikt nie otwiera. A Shuurei zrobiła postęp, ponieważ regularnie tutaj sprząta powielające się albo zakopane wątki. Głupie i stworzone dla żartów tematy były od zawsze zamykane i karane przez Angie/Ramonkę, więc jeśli komuś miało się to nie podobać to chyba od zawsze, a nie za kadencji Shuurei. Jej praca jest po prostu bardziej wydajna.

  0 △|▽


   dark hunted ghost
   6 lutego 2014, 14:07

   "Nie od dzisiaj wiemy, że do OT przenieśli się wszyscy Ci którzy spamowali w karczmie."? Skąd info?

   "Cieszę się, że właśnie Shu ma ten dział, bo nie wiem czy zauważyliście, ale jeszcze niedawno liczba założonych tematów w OT dobijała do 600. Dzięki niej ta liczba spadła do ~380." - to zależy od tego, jak na to patrzeć. Może jest mniej spamu... a może jest mniej osób chętnych tu siedzieć.

   Myślę, że oba punkty są prawdziwe.

   Podpiszę się pod oboma postami wyżej, a co do Twojej odpowiedzi do Gufata - wrzucanie wszystkich do jednego worka. Również mam to same zdanie co Gufat - jeśli nie wie się i nie widziało się na oczy, jak wygląda konkretna społeczność, a jedynie "wnioskuje się coś" na podstawie chociażby knebli, to lepiej już nic nie pisać. xD

   @Meridian Wanderer:

   Praca Shuurei jest bardziej wydajna, nie wiem, nie śledzę tego, ale wiem, że Angie miała o wiele większą odwagę podjąć otwartą dyskusję, chociażby w tym temacie.

   0 △|▽


    Bon Voyage
    6 lutego 2014, 14:10

    Nawet jeśli to Angie nawet na samym początku nie miała za bardzo czasu z powodu obowiązków MG.

    0 △|▽


     dark hunted ghost
     6 lutego 2014, 14:31

     Ale istnieje pewna różnica między podejściem do tego w taki sposób, z jakim podchodziła Angie, mimo, że miała mało czasu z powodu obowiązków, a stwierdzeniem otwarcie "Skoro niektórym tak źle, to po co piszecie lub gracie w Margo? Przecież wszystko idzie w złym kierunku i nic dobrego nie ma.", co brzmi jak "Jeśli się wam nie podoba, to se idźcie stąd, nikt was nie trzyma, a ja wam nie pomogę" :D

     0 △|▽


      awesome jaki pro
      6 lutego 2014, 15:28

      Uwaga!

      Pytanie za 100pkt. Czemu ten temat został zamknięty?

      Jak już zamykasz te tematy to z łaski swojej napisz czemu zostały zamknięte.

      0 △|▽


       dark hunted ghost
       6 lutego 2014, 15:30

       Według "polityki" gry, powinieneś znać na pamięć cały regulamin i inne zasady tutaj, więc po co podawać powód, skoro sam powinieneś wiedzieć, za co. Co z tego, że musielibyśmy znać go na pamięć.

       0 △|▽


        Abix
        6 lutego 2014, 15:47

        Skoro niektórym tak źle, to po co piszecie lub gracie w Margo?

        Przecież wszystko idzie w złym kierunku i nic dobrego nie ma.

        Łehehehehe. Gdyby nie gracze, to tej gry by nie było. Czyli uważasz, że nie lepiej posłuchać się graczy i ich opinii, tylko ich wywalić, tak?

        Tak samo można powiedzieć: "Jak coś Ci się w życiu zepsuło, to nie naprawiaj tego, tylko się zabij".

        Literówka.

        0 △|▽